Funkcje bram przemysłowych
Zadaniem bram jest przede wszystkim ochrona mienia znajdującego się w budynku przed wizytami nieproszonych gości. Oprócz tego, profesjonalne bramy projektowane są z myślą o zapewnieniu jak największej izolacji termicznej, co ma o tyle znaczenie, że wprost przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Warto dodać także, że współczesne bramy przemysłowe stanowią ochronę akustyczną (co z kolei ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w branżach emitujących nadmierną ilość hałasu.
Zastosowania bram przemysłowych
Bramy przemysłowe posiadają wiele zastosowań. Z racji swoich gabarytów najczęściej znaleźć je można w halach przemysłowych, magazynach, fabrykach czy też obiektach usługowych takich jak myjnie samochodowe czy stacje diagnostyczno-serwisowe.
Rodzaje bram przemysłowych
Pierwszym wyróżnikiem jest tutaj materiał, z którego w większości brama taka została wykonana. Najczęściej na rynku spotkać można bramy stalowe oraz aluminowe, które „wzbogacane” są między innymi stosownymi przeszkleniami. Drugą linią podziału bram jest ich charakterystyczna konstrukcja. W związku z tym wyróżnić możemy bramy:
- rolowane / roletowe (stosowane tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca na użycie rozwiązań innego rodzaju)
- przesuwne (montowane często jako tzw. bramy hangarowe, głównie tam, gdzie ilość miejsca na konstrukcję bramową jest znikoma)
- szybkobieżne
- segmentowe (jej zaletą jest niezajmowanie dodatkowej przestrzeni przed budynkiem)
- przeciwpożarowe (charakteryzują się wysoką klasą odporności ogniowej)
- podwieszane
Jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy bram przemysłowych koniecznie sprawdź ofertę firmy Erbi z Legionowa (w województwie mazowieckim), która jest autoryzowanym dystrybutorem produktów znanej marki Hormann. Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie firmy Erbi: http://www.erbi.pl