Rodzaje bram przemysłowych

W budownictwie przemysłowym stosuje się głównie bramy segmentowe. Służą one do zamykania myjni samochodowych, hal przemysłowych czy stacji diagnostycznych i serwisowych. Mają wiele zalet i znaleźć możemy ich różne rodzaje.

Zadania bram przemysłowych

Segmentowe bramy wykorzystywane w przemyśle muszą dobrze izolować ciepło. To jeden z podstawowych warunków, który umożliwi zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu. Ważnym zadaniem tego typu bram jest również ochrona akustyczna oraz zapobieganie wtargnięciu nieproszonych gości.

-Bramy przemysłowe, poza podstawowymi funkcjami, mają również na celu zapewnienie danemu budynkowi wyższego standardu i podwyższenie komfortu jego użytkowania – wyjaśnia ekspert reprezentujący Grupę Zakupową, w której ofercie znajdziemy min. bramy dla przemysłu.

Bramy ze stali

Jednym z rodzajów bram dla przemysły są bramy stalowe, które można spotkać w wielu budynkach. Wykorzystywane są w celu zapewnienia jak najlepszych parametrów termicznych danego obiektu. Na rynku można znaleźć tego typu bramy w różnych konfiguracjach, takich jak okna systemowe, furtki serwisowe czy aluminiowe przeszklenia. Ich zaletą jest sztywność klasyfikująca je do zamykania nawet wielkich otworów.

W bramach stalowych grubość paneli na całej płaszczyźnie otworu wynosi 40 mm. Posiadają zewnętrzną i wewnętrzną strukturą panelu Stucco, i składać się mogą z modułów o wysokości 500mm lub 610 mm.

Bramy z aluminium

Innym typem bram przemysłowych są bramy aluminiowe. Ich nowoczesność, indywidualny styl i elegancka estetyka sprawiają, że świetnie sprawdzają się zarówno w warsztatach, jak i w salonach samochodowych. Dzięki połączeniu aluminium z przeszkleniem i ciekawą kolorystyką można uzyskać kreatywny efekt, który ma szansę stać się wizytówką firmy.

Aby podnieść funkcjonalność bram aluminiowych można umieścić w nich drzwi serwisowe. Zabieg ten przystosowuje bramy do pracy w warunkach podwyższonej wilgoci.

Bramy aluminiowe występują w wielu kolorach i wypełnione są zespoloną, podwójną szybą akrylową o grubości 21 mm.