Rodzaje filtrów łazienkowych

Filtry łazienkowe to rozwiązania, które nie tylko pozwalają właściwie zadbać o urodę, ale też o funkcjonowanie urządzeń AGD wykorzystywanych w łazienkach. Na rynku jest dostępny ich szeroki wybór – od tych działających punktowo, po oczyszczające wodę na terenie całego domu. Ich montaż ma prosty cel – poprawienie komfortu życia i codziennych czynności. Co warto o nich wiedzieć? Czytaj dalej!

Czym jest filtr łazienkowy?

Filtr łazienkowy do wody to urządzenie przeznaczone do uzdatniania wody wykorzystywanej do codziennych czynności higienicznych tj. kąpania i mycia się. Ich montaż polecany jest głównie w domach, w których przebywają dzieci i osoby o delikatnej, wrażliwej skórze. Z ich dobrodziejstw korzystają również panie, które dzięki lepszej jakości wody zauważają poprawę jakości cery i włosów. Warto dodać, że filtry łazienkowe wyróżniają się łatwością montażu, nowoczesnym i estetycznym designem, a także przystępną ceną. Atuty te sprawiają, że ich popularność stale rośnie, a osoby, które zdecydowały się na ich instalację, zauważają widoczne różnice. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, musisz wiedzieć, jaki typ urządzania jest potrzebny w Twojej łazience. Jakie ich rodzaje możemy wyróżnić?

Filtry do celów higienicznych

Pierwszą ważną zaletą filtrów do celów higienicznych jest usuwanie z wody związków organicznych takich jak chlor, sól wapnia i magnez. W trakcie filtrowania wyłapywane są także wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne. Z uwagi na tak skuteczne oczyszczenie wody, zaleca się kąpiel w niej osobom z nadwrażliwą skórą, głównie dzieciom. Jej jakość pozwala również znacznie poprawić stan włosów.

 Skąd takie działanie? Otóż związki chloru w głównej mierze odpowiadają za uczulenia i nadwrażliwość. To one sprawiają, że skóra jest podatna na wysychanie, pojawianie się wyprysku kontaktowego czy innych podrażnień.  Specjaliści z firmy Global Water wyjaśniają, że z takimi zanieczyszczeniami skutecznie sobie radzą filtry z węglem aktywnym. Oczyszczanie przy ich pomocy odbywa się na odcinku instalacji znajdującym się w łazience – najczęściej filtr montuje się do baterii prysznicowej bądź na wężyku, co zapewnia jej dokładne przefiltrowanie tuż przed dostarczeniem do urządzenia końcowego.

Filtry do urządzeń AGD

Warto wspomnieć, że sprawdzają się one także jako element wyposażenia urządzeń AGD tj. pralek i zmywarek. Nie tylko chronią przed zanieczyszczeniami, ale też przed kamieniem. Działanie w tym zakresie zwiększa również skuteczność proszków, płynów i innych środków czyszczących. Zmiękczona woda wpływa ponadto korzystnie na stan tkanin. Co więcej, właściwie dopasowane, pozwalają ochronić urządzenie przed awarią.

śr. ocena 5 / głosów 5