Rolety w kasecie czy bez?

Wydawać by się mogło, że zakup rolet nie stanowi większego wyzwania. I oczywiście tak jest, jeśli zapoznamy się z dostateczną ilością informacji, która ułatwi nam późniejszy wybór. Abyśmy byli w pełni zadowoleni ze swojego zakupu powinniśmy zgromadzić wiedzę, która pozwoli nam na wybór rolet, które będą dopasowane najlepiej do nas.

rolety w kasecie

Rolety w kasecie – czym są?

Rolety w kasecie https://rollcenter.pl/rolety-w-kasecie, są najpopularniejszym rodzajem rolet. To takie, w których nad szybą montowana jest specjalna kaseta. W niej znajduje się materiał po zwinięciu. Rolety w kasecie posiadają dwie prowadnice umieszczone po wewnętrznej stronie ramy okiennej. Zabezpieczają one krawędzie materiału przed niszczeniem, co jest ich dodatkowym atutem obok zapewnienia całej rolecie estetycznego wyglądu.

Prowadnice, w które wyposażona jest roleta w kasecie pozwalają również na uchylanie okna bez przemieszczania się materiału. Chronią materiał przed szarpnięciami wiatru i innymi zewnętrznymi czynnikami.

Łatwe w montażu

W przeciwieństwie do zasłon – które wymagają zamontowania karniszy – rolety są bardzo łatwe w instalacji. Trwa ona zazwyczaj nie więcej niż kilka minut. Stanowią one także doskonałą dla nich alternatywę w kwestii ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. W każdym momencie, gdy dokucza nam słońce, czy nawet światło z latarni ulicznej możemy je opuścić, co da nam możliwość dalszej pracy lub relaksy bez natarczywego promieniowania bijącego nam po oczach.

Utrzymanie w czystości

Zakup rolet w kasecie ma także dodatkowe zalety. Jedną z nich jest ich niezwykła praktyczność. Są one znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Dzięki wyposażeniu w kasetę wykonaną najczęściej z tworzywa sztucznego wystarczy ją jedynie przetrzeć wilgotną szmatką, a cały kurz, czy inne zabrudzenia znikają w kilka sekund. Jeśli chodzi o czyszczenie materiał, to odbywa się ono z wykorzystaniem suchej ściereczki. Rolety nie wymagają prania.

Możliwość dostosowania do wnętrza

Dla wszystkich osób, które poszukują indywidualnych rozwiązań najlepsze będą rolety w kasecie na wymiar.