Sposoby na elegancką zabudowę drzwi

Ładne wnętrze dostosowane do naszych potrzeb i gustu sprawia, że chętniej wracamy do domu, lepiej w nim wypoczywamy. Jest to jeden z czynników, który wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, bo przecież nasz dom, to oaza, w której możemy ukryć wszystko, co prywatne, odciąć się od pracy i spędzać czas z rodziną. A drzwi są jednym z podstawowych elementów wnętrza, o czym często zapominamy i traktujemy je trochę po macoszemu. Czas to zmienić!

zabudowa drzwi

Drzwi to pierwszy element prezentacji domu

Każdy, kto wchodzi do naszego domu, w pierwszej kolejności widzi drzwi, przez które musi przejść. Te wejściowe drzwi są zazwyczaj solidniejsze i cięższe niż te oddzielające poszczególne pomieszczenia w domu czy mieszkaniu. Możemy więc w ich przypadku pozwolić sobie także na nieco cięższą zdobioną obudowę. Pamiętajmy, że elegancka zabudowa drzwi wejściowych to nie tylko sposób na efektowną dekorację, ale też dodatkowa izolacja fragmentu budynku.

Niepowtarzalne wnętrze

Bardzo prostym sposobem na nadanie domowi niepowtarzalnego charakteru jest sztukateria wewnętrzna i zewnętrzna. Możemy użyć jej do zabudowania drzwi i okien w taki sposób, aby oddawały nasz indywidualny styl. Zabawa poszczególnymi elementami, składanie ich w całość według własnego uznania może dodatkowo okazać się doskonałym treningiem kreatywności i wyobraźni. A możliwości jest wiele: kolumny, listwy, gotowe skompletowane już obudowy, rozety, kopuły… I choć niektórym takie elementy wciąż kojarzą się jedynie z barokiem i pałacami, to coraz częściej znajdują zastosowanie we współczesnych domach.

Gdzie najlepiej kupić?

Jest wiele miejsc oferujących elementy do zabudowy drzwi, a niektóre z nich, np. Lesprit, umożliwiają też złożenie zamówienia online, tak, abyśmy nie musieli fatygować się i nosić tych cięższych elementów. Niezależnie od tego, gdzie będziemy robić zakupy, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób wykonania, trwałość elementów oraz ich estetykę.