Usługi tapicerskie jako idealna metoda na odświeżenie starych mebli

Wszystkie sprzęty domowe, w tym także meble, niestety z czasem ulegają zużyciu. W przypadku foteli, kanap, czy całych kompletów wypoczynkowych, najbardziej wyraźne ślady użytkowania zazwyczaj widoczne są na obiciach. Co zrobić, gdy defektu na tapicerce nie da się ukryć? Czy trzeba inwestować w nowy mebel?

uslugi-tapicerskie

Odnawiaj, nie wyrzucaj!

Uszkodzenia powstające na obiciach tapicerskich, takie jak nieusuwalne plamy, rozcięcia i przetarcia, nie są wystarczającym powodem do wyrzucenia naszego ulubionego mebla – przekonuje nasz rozmówca z firmy ArtMeb. Wizualne defekty powstające na domowych sprzętach są z reguły łatwe do usunięcia, dzięki możliwości wymiany obicia, dlatego zdecydowanie nie warto pozbywać się sprawdzonych i wygodnych mebli tapicerowanych.

Nowe obicia tapicerskie

Współczesna branża tapicerska dysponuje olbrzymią wprost ilością tkanin i skór naturalnych oraz ekologicznych w rozmaitych kolorach i wzorach. Również jakość materiałów oraz dostępność środków pielęgnacyjnych wzrosła nieporównanie w stosunku do możliwości, jakimi dysponowaliśmy jeszcze w latach 90.

Taki obrót spraw spowodował, że pod dachy klientów trafiają naprawdę trwałe meble, a większość odpornych na plamy tapicerek można czyścić samodzielnie w domu. W efekcie kanapa czy tapicerowany fotel przez całe lata nie wykazują oznak zużycia, tymczasem ich właściciel może po prostu… się znudzić.

Potrzeba zmiany aranżacji wnętrza jest coraz częstszym powodem do wymiany tapicerek. W dodatku bardzo efektownym, biorąc pod uwagę wspomnianą już różnorodność dostępnych obić. Ponieważ wymiana tkaniny obiciowej jest alternatywą znacznie tańszą od zakupu nowego garnituru mebli, to najlepsza metoda odświeżenia wizerunku twojego salonu.

Renowacja starych mebli

W niektórych rodzinach piękne meble są cennym składnikiem rodowego dziedzictwa – mówi ekspert z przedsiębiorstwa ArtMeb. Z usług tapicerskich coraz częściej korzystają osoby, które decydują się na renowację foteli dziedziczonych z pokolenia na pokolenie na przestrzeni kilku generacji. Możliwość tchnięcia nowego życia w fotel, w którym siadywał nasz pradziadek, to chyba najpiękniejszy sposób na podtrzymanie dobrej tradycji rodzinnej.