Wykończenie domu ,,pod klucz” – zalety rozwiązania

Kupując nieruchomość z rynku pierwotnego, coraz częściej mamy do wyboru dwie możliwości wykończenia nabytego lokalu. Możemy zdecydować się na stan deweloperski, gdzie wszelkie koszty i obowiązki z tym związane spoczywają w całości na inwestorze, ale do wyboru mamy również wykończenie „pod klucz”, gdzie to deweloper przygotowuje nieruchomość do użytku i oddaje inwestorowi gotowy, już wykończony dom. Dlaczego takie rozwiązanie się opłaca?

Dom pod klucz – zalety wykończenia domu przez dewelopera

Wygoda

Nie ulega wątpliwości, że opcja wykończenia domu pod klucz jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą samodzielnie zajmować się sprawami związanymi z remontem. Decydując się na takie rozwiązanie, powierzamy deweloperowi wszystkie kwestie, takie jak zakup materiałów, wybór i dopilnowanie ekipy remontowej. Inwestor musi jedynie zdecydować się na standard wykończenia i… czekać na możliwość wprowadzenia się do urządzonego domu. Warto przy tym pamiętać, że samodzielny remont to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające czasu i wiedzy, rozeznania na rynku materiałów budowlanych, a nieraz też znajomości. Nie każdy dysponuje wolnym czasem, zaprzyjaźnionymi fachowcami i wiedzą na temat prac wykończeniowych, w związku z czym opcja „pod klucz” bywa najlepszym rozwiązaniem. W zależności od zakresu usług, deweloper może zapewnić wykończenie podłóg i ścian, urządzenie kuchni czy łazienki. To od inwestora zależy z kolei wybór standardu wykończenia. Renomowane firmy, takie jak SuperHouse.pl, oferują przy tym kilka opcji do wyboru, np. standard ekonomiczny i wyższy.

Oszczędności

Decydując się na dom wykończony „pod klucz”, inwestor wybiera rozwiązanie wygodniejsze, ale i generujące więcej oszczędności niż w przypadku samodzielnego remontu lokalu w stanie surowym. Jak to możliwe? Opcja „pod klucz” pozwala zaoszczędzić:

  • Czas – inwestor nie musi poświęcać czasu na zakup materiałów i dopilnowanie ekipy remontowej, a same prace przebiegają o wiele szybciej. Często ekipa zaczyna pracę już na etapie budowy.
  • Zdrowie – samodzielny remont kosztuje nieraz wiele nerwów i siły. Dopilnowanie fachowców, samodzielne poprawki i sprzątanie po remoncie – tego unikniemy wybierając wykończenie „pod klucz”.
  • Pieniądze – wbrew pozorom, opcja „pod klucz” nie musi być droższa od samodzielnego remontu, zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy zniżkami na materiały czy nie mamy znajomości wśród fachowców. Zakup materiałów przez dewelopera jest tańszy, a wycena remontu ostateczna – nie musimy liczyć się z nieprzewidzianymi wydatkami, które przy remoncie na własną rękę pojawiają się niemal zawsze. Poza tym wykończenie domu przez dewelopera może zostać objęte kredytem hipotecznym.

Biorąc pod uwagę tak liczne zalety wykończenia „pod klucz”, nie dziwi fakt, że coraz więcej osób kupujących nieruchomości na rynku pierwotnym korzysta z tej właśnie opcji.

śr. ocena 5 / głosów 1