Wyposażenie dodatkowe przebieralni basenowych

Szatnie dawnych basenów, pływalni i saun wyglądały mało zachęcająco. Rzędy wieszaków, na których zostawialiśmy nasze ubrania, a do tego otwarte prysznice, które nie były niczym oddzielone od reszty. Zdarzały się szafki zamykane na kluczyk, ale ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, ponieważ gromadziła się w nich wilgoć. Nowoczesne szatnie i przebieralnie wyposażone są w wysokiej jakości asortyment. Jaki?

Nowoczesne szafki

Szafki, które montowane są w nowoczesnych przebieralniach, są odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Dawniej wykonywane były w sposób nieprzemyślany, z materiałów, które gromadziły wodę. Wielorazowe, codzienne sprzątanie, nie dawało oczekiwanych efektów – czuć było nieprzyjemny zapach, którym przenikały pozostawione w szafkach przedmioty. Obecnie produkuje się je zupełnie inaczej. Najlepszym materiałem do produkcji szafek na ubrania w wilgotnych pomieszczeniach są płyty HPL, czyli wysokiej jakości laminat konstrukcyjny. Dla laminatu nie jest szkodliwa ani wilgoć, ani stosowane do mycia detergenty. Standardowe szafki w przebieralniach mają kształt prostokąta lub litery L. Wewnątrz montowane są wieszaki, na których użytkownik może powiesić swoje ubrania, a przestrzeń jest na tyle duża, że swobodnie zmieści dodatkowo na przykład plecak. Obuwie pozostawiamy w szatni zewnętrznej, by jak najmniej zanieczyszczeń dostawało się do przestrzeni, w której znajduje się basen. Producenci szafek do przebieralni dają szeroki wybór ich zamykania, na przykład elektrozaczepy, kluczyki, czy zamki wrzutowe.

Przebieralnie przyścienne

Poza szafkami w przebieralniach znajdują się także kabiny, w których swobodnie możemy zmienić odzież. Zapewnia to użytkownikom intymność, co jest dla każdego bardzo ważne – mówi nam przedstawiciel firmy Sanipol z Międzyrzecz. Choć statystycznie coraz mniej wstydzimy się nagości, niektórzy z nas po prostu nie mają ochoty, żeby ktoś inny spoglądał na nich w czasie zakładania kostiumu kąpielowego. Kabiny muszą spełniać standardowe wymogi techniczne, a więc posiadać odpowiednią wysokość, głębokość i szerokość. Chodzi nie tylko o komfort osoby, która będzie się w kabinie przebierać, ale także osoby, która będzie dbać o higienę tego miejsca. Kabina musi być stabilna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia i wilgoć, podobnie jak basenowe szafki w przebieralniach. Musi być zatem wykonana z odpowiedniego materiału – tu również mówimy o laminacie konstrukcyjnym HPL. Konstrukcje tego typu są lekkie, estetyczne i przyjemne dla oka użytkowników, którzy chętnie powracają na pływalnię – aktywność fizyczna jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna.