Co wyróżnia włoskie meble?

Urządzanie własnych czterech kątów to czas radosny, ale też pełen trudnych decyzji. Nagle dobór koloru zasłon urasta do rangi życiowego dylematu. Ma być przecież idealnie! Zakupy będą łatwiejsze, gdy wybierzemy jeden wiodący styl, któremu podporządkujemy swoje mieszkaniowe wybory. Ciekawą propozycją są nowoczesne meble włoskie. Czym się charakteryzują i co je wyróżnia?

meble włoskie

Charakterystyka nowoczesnych mebli włoskich

Jeżeli szukasz niebanalnych i nowoczesnych rozwiązań dla swojego domu, koniecznie sprawdź meble importowane z Włoch. To niebanalna propozycja dla miłośników współczesnej stylistyki. O tym, czym charakteryzują się meble włoskie, zapytaliśmy eksperta z firmy Italiastyle.

Nowoczesne meble włoskie wyróżniają się w każdym aspekcie – form, kolorystyki i materiałów. Pod względem kształtów dominują te proste, ale o zaokrąglonych krawędziach. Daje to efekt lekkości i jest przyjemne dla oka. Wrażenie to wzmaga się przez zastosowanie odpowiednich kolorów: biel łączona z pastelowymi odcieniami zieleni, beżu, błękitu i szarości, a czasem, dla przełamania, z mocnym akcentem np. intensywnego fioletu. Stosuje się materiały takie, jak: drewno naturalne, płyty meblowe malowane i lakierowane, metal, skórę czy tworzywa sztuczne. Ich łączenie pozwala na równoważenie proporcji i całości kompozycji. Meble włoskie to synteza nowoczesnego stylu z klasyczną harmonią.

Brzmi interesująco, ale jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy!

Przykłady mebli włoskich

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów mebli importowanych z Włoch. Pierwszym jest krzesło BRY Bizotto Modern w kolorze jasnej pastelowej zieleni. Siedzisko i oparcie stanowią jedną całość. Kształty są zaokrąglone, a krawędzie lekko wywinięte. Oparcie zwęża się ku górze, co sprawia, że mebel nie dominuje w przestrzeni. Optycznej lekkości dodają nogi wykonane z jasnego drewna bukowego, które dzięki temu, że rozchodzą się promieniście i są pod lekkim skosem, wprowadzają element dynamiki.

Drugim przykładem jest meblościanka Box-Kom. Jest to zestaw mebli, z których można stwarzać kompozycje dopasowane do naszych potrzeb. Doskonale sprawdza do urządzenia salonu jako komplet pod RTV lub miejsce przechowywania i eksponowania sprzętów i ozdób.

W skład zestawu wchodzą wieszane szafki o prostych kubicznych formach, w jednolitych kolorach. Wśród barw dominuje biel, ale nie brak też elementów nadających charakteru. Mocniejsze akcenty stanowią pojedyncze meble w kolorze innym niż podstawowy (zgaszona żółć, fiołkowy, czerń, beż, mięta i inne). Szyku nadaje wysoki połysk. Całość wykonana z płyt MDF o lakierowanych frontach.