Zalety stosowani fototapet i tapet w pokojach dziecięcych

Dziecko to oczko w głowie rodziców, którzy ze wszystkich sił starają się zapewnić mu wszystko, by było szczęśliwe i prawidłowo się rozwijało. Urządzenie maluchowi pokoju marzeń, w którym powstawać będą kreatywne scenariusze zabaw, ma dla wielu z nich ogromne znaczenie. Jednym z elementów, które mogą w tym pomóc są fototapety i tapety ścienne. Przedstawiamy ich zalety.

Fototapety

Jednym z ciekawszych sposobów dekoracji wnętrza pokoju dziecięcego jest fototapeta. Ich bogaty wybór niesie ze sobą ogromne możliwości – wybierać można spośród gotowych wzorów lub samemu zaprojektować nadruk, który później zdobić będzie jedną ze ścian w królestwie dziecka.

-Z pomocą fototapet można z łatwością stworzyć bajkowy świat nawiązujący do ulubionych filmów animowanych dziecka lub jego zainteresowań. Naklejanie ich jest łatwe, dlatego każdy może dokonać montażu fototapety własnymi rękami – zapewnia nasz rozmówca, reprezentujący sklep internetowy Kraina Barw, w którego ofercie znaleźć można m.in. fototapety do pokojów dziecięcych.

Fototapety mają wiele zalet, dla których warto wprowadzić je do pokoju swojej pociechy. Przede wszystkim są kolorowe, a ich wzory pobudzają kreatywność dziecka. Ponadto, z ich pomocą można optycznie zmieniać kształt pomieszczenia oraz zakryć nierówności i ubytki w ścianie. Są trwałe, odporne na uszkodzenia, zmywalne i łatwo dostępne, a wybór ich wzorów jest w zasadzie nieograniczony.

Tapety

Poza fototapetą, warto rozważyć także położenie na ścianach pokoju dziecięcego odpowiednio dobranej tapety. Najlepiej wybrać taką, której motyw nawiązuje do zainteresowań malucha, np. w zwierzątka, kolorowe kształty, samochody, czy postacie z bajek. Można też zdecydować się na bardziej stonowane, jednobarwne tapety, aby zawiesić na nich obrazki oraz różnego rodzaju kolorowe dekoracje.

Decydując się na położenie tapety na ścianach w pokoju dziecka, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Najważniejsze, by nie zawierała szkodliwych substancji, a tusz i klej użyte do ich tworzenia powinny być ekologiczne i bezwonne.

Należy jednak pamiętać, że wybór tapety do pokoju dziecięcego niesie ze sobą pewne ryzyko – jej główną wadą jest łatwość odrywania. Małe dzieci są bardzo ciekawskie, dlatego (w ramach eksperymentu) mogą skubać lub odklejać tapetę, by dowiedzieć się co jest pod nią. W ten sposób tapeta szybko ulec może zniszczeniu, co wiązać się będzie z ponownym nałożeniem nowej tapety i wcześniejszym wygładzeniem ściany.

Co wybrać

Fototapety i tapety to dwie zupełnie inne formy dekoracji ścian, dlatego wybór między nimi powinien być uzasadniony indywidualnymi preferencjami. Jednak, niezależnie od podjętej decyzji, należy pamiętać, że pokój dziecka powinien być kolorowy i radosny, aby maluch z radością spędzał w nim czas na zabawie.