Zalety stosowania izolacji akustycznych rurociągów

Izolacja akustyczna rurociągów podnosi komfort użytkowania lokalu. Ciche funkcjonowanie instalacji docenią w szczególności właściciele i użytkownicy budynków posiadających wiele węzłów sanitarnych. Wyciszenie ich pracy jest pożądane tam, gdzie ważny jest wysoki standard – w hotelach, restauracjach czy biurowcach. Co trzeba wiedzieć o dźwiękowej izolacji rurociągów?

Po co izoluje się rurociągi?

Oczywistą sprawą jest to, że instalacja rurociągowa musi być szczelna. Jednak szczelność nie wystarcza. Potrzebna jest także izolacja. W zależności od tego, jakie substancje i materiały są transportowane rurami, inne będą potrzeby co do ich izolowania. W przypadku rurociągów grzewczych oraz tych z wodą pitną ważne jest nie tylko utrzymanie temperatury wody, ale też ograniczenie hałasu, jaki wywołuje jej przetaczanie się po rurach.

Izolowanie rurociągów wydłuża ich żywotność, chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi, zapewnia odpowiednie parametry tego, co jest przenoszone rurami, a także podnosi komfort codziennego korzystania z dobrodziejstw instalacji.

Izolacja akustyczna rurociągów w przemyśle

Izolacja akustyczna rur ma szczególne znaczenie tam, gdzie występuje duże ich nagromadzenie, a ludzie są narażeni na ustawiczny hałas wywołany przelotem materiałów przez rurociąg. Najczęściej mowa tu o rozbudowanych instalacjach wykorzystywanych przez zakłady przemysłowe. Hałasy powstające w rurach mogą być tam dodatkowo wzmacniane przez to, że hala jest duża i wysoka, co wzmaga nośność dźwięku.

Izolacjami akustycznymi rurociągów dla przemysłu zajmuje się www.izoserwis.net. Podchodzą oni do sprawy kompleksowo, wytłumiając zarówno same rury, jak i armatury, kanały oraz wloty i wyloty przy użyciu specjalnych tłumików. To sprawia, że hałas czyniony przez rurociąg maleje, a warunki pracy w jego otoczeniu stają się jeżeli nie idealne, to przynajmniej znośne i zgodne z zasadami BHP.

Izolujące akustycznie otuliny rurociągów są też przeznaczone dla branży HoReCa oraz deweloperów. Dźwięki kanalizacji niosące się po całym pionie ujmowałyby hotelom oraz apartamentowcom prestiżu. Izolacje akustyczne rur zapewniają dyskrecję i ciszę wszystkim użytkownikom instalacji.