Zalety stosowania odkurzaczy basenowych

Własny basen to prawdziwy komfort. Możemy zażywać orzeźwiających kąpieli dokładnie wtedy, kiedy chcemy, bez ruszania się z własnej posesji. Basen koło domu to doskonały sposób zarówno na leniwy relaks i regenerację, jak i szaloną imprezę. Aby jednak korzystanie z basenu było przyjemne i bezpieczne, musi on być czysty. Zadbają o to specjalne odkurzacze basenowe. Niełatwe […]

Zalety stosowania odkurzaczy basenowych

Własny basen to prawdziwy komfort. Możemy zażywać orzeźwiających kąpieli dokładnie wtedy, kiedy chcemy, bez ruszania się z własnej posesji. Basen koło domu to doskonały sposób zarówno na leniwy relaks i regenerację, jak i szaloną imprezę. Aby jednak korzystanie z basenu było przyjemne i bezpieczne, musi on być czysty. Zadbają o to specjalne odkurzacze basenowe.

Niełatwe utrzymanie czystości w basenie odkrytym

Najczęściej baseny przydomowe to baseny odkryte. Można z nich korzystać głównie w ciepłe słoneczne dni – i jest to świetna rozrywka. Niestety, ponieważ basen nie jest zadaszony, bardzo łatwo o pojawienie się w nim różnego rodzaju zanieczyszczeń. Nawet jeśli podczas nieużywania niecki osłonimy taflę wody, w czasie kąpieli mogą dostawać się do niej zanieczyszczenia.

Basen odkryty wymaga nieco wysiłku, aby utrzymać go w czystości – mówi ekspert z firmy AstralPool Fluidra. – Liście opadające z drzew, pyłki niesione powietrzem, kamyki – to wszystko może wpadać do basenu i stopniowo go zanieczyszczać. Dlatego basen odkryty powinien być wyposażony w filtry, jednak i one nie wychwycą wszystkiego, a tymczasem resztki organiczne mogą być przyczyną namnażania się bakterii i grzybów. Konieczne jest oczyszczanie dna, na którym osiada wiele nieczystości.

Do niedawna czyszczenie basenów było męczące i czasochłonne. Dziś możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które oszczędzą nam pracy oraz czasu. Jednym z takich rozwiązań jest automatyczny samobieżny odkurzacz basenowy.

Jak działają odkurzacze basenowe?

Najbardziej nowoczesne odkurzacze basenowe to jednostki, które nie wymagają od nas prawie żadnego nakładu pracy. Przykładem może być odkurzacz basenowy H DUO 7. Urządzenie samo porusza się po dnie basenu, wciągając drobiny i zabrudzenia. Nie musi być sterowane przez użytkownika, nawet w basenach, które nie mają idealnie płaskiego dna – odkurzacz może pokonywać przeszkody takie jak np. schodkowe ukształtowanie dna niecki.

Odkurzacz pracuje pod wodą. Jedyne, co musi zrobić właściciel basenu, to umieścić samojezdny odkurzacz na dnie basenu oraz wyjąć do stamtąd po skończonej pracy. Użytkownik musi dbać także o oczyszczanie filtrów odkurzacza, jest to jednak bardzo proste z uwagi na maksymalnie przyjazne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne. To zaawansowane urządzenie jest zaskakująco proste w obsłudze, a przede wszystkim oszczędza posiadaczom basenów mnóstwo czasu i pozwala cieszyć cię czystą wodą i wolnym od zanieczyszczeń dnem.