Zalety stosowania ogrzewaczy pomieszczeń

Niektóre pomieszczenia nie wymagają stałego ogrzewania, np. domki letniskowe. Jednak ogrzewanie jako takie jest tam potrzebne bezdyskusyjnie. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się ogrzewacze pomieszczeń, które zresztą możemy zastosować również w domu jednorodzinnym. Jest to praktyczne i dość ekonomiczne rozwiązanie.

ogrzewacze pomieszczen

Czym jest ogrzewacz pomieszczeń?

Ogrzewacz pomieszczeń to nic innego jak piecyk montowany w jednym z pomieszczeń budynku. Taki piecyk oddaje ciepło wodzie grzewczej, ale też promieniuje tym ciepłem do pomieszczenia, w którym się znajduje. W niedużych domach sprawdzi się więc doskonale. A ponieważ, mimo wszystko, większa część ciepła przekazana jest wodzie grzewczej, nie ma ryzyka, że temperatura w pomieszczeniu będzie zbyt wysoka. Najczęściej stopień grzania reguluje się manualnie poprzez uchylenie lub zamknięcie klapki w drzwiczkach popielnika.

Zalety ogrzewacza

Niewątpliwie stosowanie ogrzewaczy pomieszczeń ma swoje zalety, szczególnie, jeśli piecyk jest odpowiednio dobrany do naszych potrzeb i w przemyślany sposób umiejscowiony. Przede wszystkim sam koszt instalacji może być nawet trzydzieści procent niższy niż w przypadku inwestowania w tradycyjne centralne ogrzewanie. Ponadto, tracimy mniej ciepła, ponieważ te wykorzystywane jest na dwa sposoby: promieniując od ścianek pieca i trafiając do wody grzewczej. W instalacjach grzewczych ta część temperatury, która ogrzewa ściany kotła nie trafia do domu i jest tracona.

Jak wybrać?

Wybór konkretnego ogrzewacza zależy między innymi od tego, jak duży jest nasz dom. Dlatego najlepiej poradzić się sprzedawcy w serwisie specjalizującym się w sprzedaży ogrzewaczy, np. LECHMA. Instalacji również powinien dokonać autoryzowany serwis, co często, wraz z pierwszym uruchomieniem przez serwis, jest warunkiem obowiązywania gwarancji na dany piec.