Zalety żywicy na tarasie

Właściciele tarasów często borykają się z problemem odpadających płytek. Nawet jeśli zostaną one położone w odpowiedni sposób, to często już po jednej zimie nie wyglądają jak należy, odbierając tarasowi całe piękno. Woda dostaje się pod płytki powodując ich pękanie i odpadanie. Taka posadzka z pewnością nie wygląda estetycznie i nie zachęca do spędzania czasu na tarasie. Jak poradzić sobie z problemem nietrwałych płytek? Odpowiedź jest prosta: pozbyć się ich!

Żywica na tarasie

Właściciele tarasów, którzy pragną, by podłoga na nich była trwała, ładna i wytrzymała niemal na wszystko,powinni zastanowić się nad położeniem żywicy. Posadzki żywiczne coraz częściej stosowane są w domach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Są to nowoczesne podłogi, przeznaczone dla osób ceniących sobie nowoczesność, solidność oraz wytrzymałość. Położenie żywicy na tarasie gwarantuje, że posadzka wytrzyma nawet najbardziej kapryśne warunki atmosferyczne. Piekielne upały, siarczyste mrozy czy obfite opady w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na jej wygląd.

Żywica na taras – https://durodach.pl/zywica-balkon-taras-sprytna-alternatywa-plytek/

Odporność na uszkodzenia

Położenie żywicy na tarasie daje właścicielowi gwarancję, że uzyskana powierzchnia będzie także odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po wielu latach wciąż będzie wyglądała jak nowa, bez głębokich zarysowań czy pęknięć.

Warto jednak wiedzieć, że te wszystkie zalety będą cechować jedynie posadzkę dobrze wykonaną. Podłoga wykonana z żywicy może na przykład pękać – jeśli tylko usługa jej montażu zostanie wykonana w sposób nieprawidłowy.

Dlatego też pokrywanie tarasu żywicą najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która zadba o to, by prace na każdym etapie przebiegały w prawidłowy sposób.

Przed przystąpieniem do nakładania żywicy, należy pamiętać o konieczności oczyszczenia powierzchni tarasu ze starych płytek.Trzeba je skuć, a pozostałości kleju czy zaprawy – usunąć.

Tylko surowa, dobrze zabezpieczona i oczyszczona powierzchnia betonowa zapewni żywicy odpowiednią przyczepność.

Na koniec warto wspomnieć, że trwałość dobrze wykonanej podłogi żywicznej wynosi nawet 50 lat!

śr. ocena 5 / głosów 5