Billboard i nie tylko. Przykłady reklamy wielkoformatowej

Popularne powiedzenie mówiące o tym, iż reklama jest dźwignią handlu, to naczelna dewiza każdego dobrego marketingowca. Różne sposoby promowania produktów i usług mają na celu budowanie świadomości marki i jej pozytywnego wizerunku wśród odbiorców, a przede wszystkim powinny przykuwać uwagę i zachęcać do korzystania z danej oferty. Jedną z najskuteczniejszych form promocji jest reklama wielkoformatowa. Co warto o niej wiedzieć?

Reklama wielkoformatowa – charakterystyka i znaczenie

Reklama to nieodłączna część handlu. W dzisiejszych czasach, w gąszczu wszechobecnych ulotek, billboardów i plakatów, trudno liczyć na zainteresowanie ofertą bez przemyślanej kampanii marketingowej. W tym celu wykorzystuje się różne środki przekazu, które tworząc spójną całość stanowią identyfikację wizualną marki. To zbiór szeroko zakrojonych działań promocyjnych z wykorzystaniem rozmaitych materiałów: od wizytówek, przez papier firmowy i katalogi, aż po wielkoformatową reklamę zewnętrzną. Dzięki temu możliwe jest kreowanie spójnego, pozytywnego wizerunku firmy, co przełoży się na wzrost świadomości wśród potencjalnych klientów i pozwoli na umocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku.

Przyjmuje się, iż do największej ilości konsumentów mają szansę trafić treści umieszczone w przestrzeni publicznej. – Mówi przedstawiciel Agencji Reklamowej ADVMEDIA w Warszawie. – W tym celu wykorzystuje się rozmaite formy reklamy zewnętrznej. Tutaj znakomicie sprawdza się reklama wielkoformatowa – doskonale widoczna z każdego miejsca i wyróżniająca się na tle otoczenia.

Rodzaje reklamy wielkoformatowej

Reklama wielkoformatowa to różnego rodzaju materiały umieszczane w przestrzeni miejskiej. Przepis na sukces tego typu reklamy to odpowiedni projekt i staranna realizacja przy użyciu wysokiej jakości technik materiałów. W tym celu wykorzystuje się druk wielkoformatowy na różnego rodzaju podłożach, m. in. tkaninie blockout, siatce MESH czy też foliach o rozmaitym przeznaczeniu.

  • Banery – jeden z najbardziej uniwersalnych nośników reklamy. Banery mogą być drukowane na tekstyliach, ale też na siatce typu MESH. Mają wiele zastosowań w przestrzeni publicznej – nadają się m. in. do zawieszania na elewacjach budynków czy na ogrodzeniach.
  • Billboardy – to popularna forma reklamy zewnętrznej polegająca na umieszczaniu wielkoformatowych materiałów w specjalnie przygotowanych ramach. Tablice tego typu znajdziemy w centrach miast oraz przy ulicach.
  • Tablice – to grupa reklam umieszczanych w specjalnych konstrukcjach. Mogą to być tablice podświetlane, tzw. city light, ale też tablice na dystansach.
  • Roll-up – to praktyczna forma reklamy, która może być przenośna. Znakomicie sprawdza się przy okazji różnego rodzaju wydarzeń.

Oprócz tego do skutecznych form reklamy zewnętrznej zaliczamy również oklejanie samochodów oraz witryn, np. sklepów i biur. W przestrzeni publicznej sprawdzą się także litery przestrzenne 3D, potykacze czy flagi.

śr. ocena 5 / głosów 5