Biustonosz do dużego biustu. Czym powinien się charakteryzować?

Odpowiednio dobrany biustonosz do dużego biustu nie tylko prawidłowo podpiera piersi, ale także wpływa na ich zdrowie. Dzięki odpowiedniej budowie zmniejsza dyskomfort związany z przeciążeniem kręgosłupa, poprawia wygląd sylwetki i pomaga zapobiegać utracie jędrności biustu. Wybór dobrego biustonosza do dużego biustu musi uwzględniać zarówno prawidłowy rozmiar miseczki, jak i kilka innych, ważnych szczegółów.

Biustonosze

Po czym poznać, że biustonosz jest źle dobrany?

Zanim udamy się na zakupy, trzeba zastanowić się, czy noszona przez nas bielizna jest prawidłowo dobrana. W przypadku dużego biustu liczy się nie tylko efekt estetyczny, ale także wygoda, która pozwala uniknąć bólu pleców, otarć naskórka oraz innych „efektów ubocznych” nieprzemyślanych zakupów. Duży biust wymaga prawidłowego podparcia, które zapewnia redukcję związanych z nim problemów, m.in. przeciwdziała sile ciążenia i utracie jędrności skóry. Dobrze dobrany biustonosz to dyskretny element garderoby, który eksponuje kobiece kształty i maskuje niedoskonałości sylwetki.

Kobiety obdarzone dużym biustem muszą zwracać szczególną uwagę na budowę kupowanych biustonoszy. Ważne jest to, aby miały one odpowiednio dużą i prawidłowo wyprofilowaną miseczkę, która obejmuje cały biust, szerokie ramiączka oraz odpowiednio dobrany obwód – wyjaśnia ekspert z firmy ANA ŚWIAT KOBIET.

Na co zwrócić uwagę, kupując biustonosz do dużego biustu?

Biustonosz powinien nie tylko pięknie wyglądać i zostać idealnie dobrany do rodzaju ubioru, ale także dbać o zdrowie piersi. Nieprawidłowo dopasowany powoduje, że piersi tracą swój kształt, wpływa na pogorszenie samopoczucia i sprawia, że atut kobiecości może stać się prawdziwym przekleństwem. Jest na to rada – wystarczy przestrzegać poniższych wskazówek, które pozwolą dobrać idealny biustonosz w rozmiarze XXL. Kluczem do udanych zakupów jest przestrzeganie 3 ważnych reguł, które pozwalają uniknąć kłopotów związanych z posiadaniem dużego biustu oraz pomagają wyrównać dysproporcje kobiecej sylwetki. Dobry biustonosz do dużego biustu musi charakteryzować odpowiednia budowa, która uwzględnia krój i wielkość miseczki, szerokość pasa oraz szerokość ramiączek. Powinien być on wykonany z dobrych jakościowo, przyjaznych skórze i miękkich tkanin, co ograniczy ryzyko powstawania otarć naskórka oraz pojawiających się w szczególności latem bolesnych odparzeń.

Po pierwsze: prawidłowy rozmiar i krój miseczki

Rozmiary miseczek biustonosza mogą się różnić, dlatego kupując bieliznę, nie można poddawać się rutynie. Miseczka biustonosza musi pomieścić całą pierś; nie może być zbyt luźna ani zbyt obcisła. Co więcej, fiszbiny muszą idealnie przylegać do ciała i okalać całą pierś, ale nie mogą wbijać się w ciało i powodować dyskomfortu. Materiał, z którego wykonany jest biustonosz, powinien być przewiewny, co zapobiegnie nadmiernemu poceniu się skóry oraz powstawaniu bolesnych otarć.

Po drugie: szeroki pas biustonosza

Biustonosz musi odpowiednio podpierać biust i zapobiegać przemieszczaniu się piersi. Pas biustonosza powinien być szeroki, co zagwarantuje większy komfort noszenia. Musi on przylegać do ciała na jednej linii – nie może podnosić się na plecach i odstawać pod pachami oraz pomiędzy piersiami. Podczas tradycyjnych zakupów warto zawsze przymierzyć biustonosz; kupując bieliznę w sklepie internetowym, trzeba zapoznać się z tabelą rozmiarów.

Po trzecie: odpowiednie ramiączka

Na komfort noszenia biustonosza oraz zdrowie piersi wpływają też ramiączka biustonosza. Kobiety z dużym biustem powinny wybierać staniki, które mają szerokie ramiączka.

śr. ocena 0 / głosów 0