Budowa prowadnicy do stołów z zastosowaniem jako rama

Masz niewiele miejsca w mieszkaniu. Chcąc je w optymalny sposób umeblować, masz zamiar zbudować w kuchni wyspę z częściowo chowanym blatem, a do pokojów chcesz wstawić składany stół jadalny. Jak możesz problem rozwiązać? Sprawa pierwsza i podstawowa to wybrać precyzyjnie wykonane prowadnice, bo to od ich jakości najbardziej zależeć będzie działanie twoich „składaków”.

Optymalne rozwiązanie: prowadnica jako rama

Prowadnice i ramy do takich stołów, które można łatwo i szybko rozkładać lub składać,  powinny spełniać określone wymogi. Po pierwsze muszą być nadzwyczaj trwałe, a po drugie muszą być niezwykle precyzyjne w działaniu, tak aby wsuwanie, czy wysuwanie stołowych blatów czy szuflad było płynne, łatwe i przyjemne nawet dla osoby słabszej fizycznie lub dla dziecka. Prowadnica do stołu z zastosowaniem jako rama to najlepsze z możliwych rozwiązań – mówi nam przedstawiciel firmy Poettker z Piekar Śląskich. Dzięki temu cały mebel, jak i poszczególne jego elementy zachowują stosowną sztywność, a pomiędzy jego składowymi nie występują niepotrzebne luzy. Dzięki temu nasz stół, biurko czy kuchenna wyspa zachowują stabilność, nie chwieją się i nie „klekocą”.

Prowadnice do stołów – uniwersalne zastosowania

Prowadnice do stołów to raczej umowne, robocze określenie. Zastosowanie prowadnic do stołów jako rama to szerokie spektrum najróżnorodniejszych rozwiązań. Wśród nich możemy wymienić meble kuchenne (składane stoły, wspomniane wcześniej wyspy, szuflady), meble pokojowe takie jak składany stół jadalny czy biurko z wysuwanym blatem lub meble biurowe. Bardzo wielkie pole do popisu nasze prowadnice dają właśnie przy konstruowaniu mebli biurowych, szczególnie biurek, przesuwnych regałów, rozkładanych stołach konferencyjnych i tak dalej. Prowadnice do stołów wytwarzane są z wysokiej jakości płaskowników stalowych i aluminiowych. Specjalistyczne maszyny profilujące nadają im pożądane kształty, zapewniając wymaganą sztywność i trwałość. Oczywistym uzupełnieniem tej produkcji jest wytwarzanie całego kompletu niezbędnych akcesoriów, uzupełniających tworzone konstrukcje, takich jak zawiasy, specjalne obrotnice, mechanizmy składania, rolki i tak dalej.