Charakterystyka przelotowych szlifierek do drewna

Przelotowe szlifierki do drewna to maszyny profesjonalne, wielozadaniowe i skomplikowane. Można na nich montować różne narzędzia szlifiersko-polerskie, co daje niemal nieograniczone możliwości zarówno doboru osprzętu, jak i jego ustawienia, a więc także uzyskanych efektów polerowania i szlifu. Oto garść informacji o tych przydatnych urządzeniach.

przelotowe szlifierki do drewna

Szlifierki dla wymagających

Najważniejszą zaletą szlifierki przelotowej jest wielość jej zastosowań. Co można zrobić za jej pomocą? W zakres jej pracy wchodzą wszelkie czynności wykończeniowe (szlifowanie i czyszczenie) oraz konkretne zadania do realizacji w procesie produkcji. Ten typ  narzędzi służy raczej do pracy w zakładach zajmujących się na przykład obróbką mebli. Nie będzie zbyt funkcjonalny w warunkach domowych, chyba że w przydomowym warszatcie zapalonego majsterkowicza półprofesjonalisty. Z racji dużego przerobu materiału i wymagań co do czasu pracy szlifierki przelotowe muszą być wyposażone w rozwiązania odpylające. Może to być indywidualny odciąg pyłu lub połączony z siecią odciągową zewnętrzną. Szlifierki tych rozmiarów i mocy, tak zaawansowane technicznie, przeznaczone do ciągłej pracy w zakładach przemysłowych, powinny spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

Parametry użytkowe szlifierek przelotowych

Najistotniejsze dla funkcjonalności szlifierki przelotowej jest to, ile ma ona powierzchni obrabianych. W zależności od modelu są to dwie, trzy lub cztery powierzchnie. Oczywiście, im jest ich więcej, tym większa wszechstronność maszyny i nie tak częsta konieczność zmiany materiałów ściernych. Istotna z punktu widzenia wydajności jest także szerokość szlifowania. Kolejny ważny parametr to układ pracy – poziomy lub pionowy. Od obu układów możliwe są odchylenia, które podnoszą komfort pracy i precyzję szlifu. Liczy się także kierunek obrotu wrzeciona oraz częstotliwość wykonywania cykli. Szybkość i kierunek szlifu mają istotny wpływ na ostateczny wygląd obrabianych materiałów.

Ogromne możliwości, jakie dają szlifierki przelotowe, czynią z nich użyteczne narzędzie przy wszelkich pracach szlifiersko-polerskich na skalę przemysłową. W zależności od potrzeb można dobrać model o określonej mocy i funkcjach. Duży wybór tego typu urządzeń można znaleźć na www.prochera.com.pl.