Ciągniki 260 KM. Propozycje zakupowe

Ciągniki rolnicze są dostępne w szerokiej gamie, jeśli chodzi o moc silnika. Dzięki temu zarówno drobny gospodarz, jak i właściciel wielohektarowych upraw znajdzie maszynę rolniczą odpowiednią do swoich potrzeb. Dziś bierzemy pod lupę ciągniki o niewielkiej mocy, bo ok. 260 KM. Jakie modele są godne polecenia? Czym się charakteryzują? Jak w ciągniku o niewielkiej mocy ukryć duże możliwości?

Duża moc, wielkie możliwości! Gdzie stosuje się ciągniki 260 KM?

260 KM mechanicznych robi wrażenie, gdy mowa o samochodzie osobowym. W przypadku ciągnika także jest to imponujący wynik, choć nie najwyższy. Dość wspomnieć, że największy konwencjonalny ciągnik Versatile ma 400 KM, a gąsienicowy aż 650 KM.

Wspomniane ciągniki 260 KM to jednak znacznie powyżej średniej. W Polsce najczęściej wybierane są maszyny o mocy 112 KM. Jest to dyktowane strukturą krajowego rolnictwa – jego duże rozdrobnienie sprawia, że przeciętny rolnik nie zajmuje się uprawą roślin na skalę przemysłową. Nie potrzebuje bardzo mocnej maszyny do codziennej pracy. Mała moc to także mniejsze wydatki na paliwo.

Osoby posiadające profesjonalne gospodarstwa rolne o dużym areale dokonują jednak innych wyborów zakupowych. Potrzebują ciągników o dużej mocy, które zdolne będą do dynamicznej, wytężonej i niemal nieustającej pracy.

Warto pamiętać, że możliwości ciągnika nie wynikają wyłącznie z mocy jego silnika. Na to, czy maszyna sprawdzi się przy pracy, składają się m.in. jej masa, niezawodność hydrauliki i elektroniki, komfort, jaki oferuje kabina kierowcy, a także jakość wykonania całości.

Uwzględniając te wszystkie czynniki, proponujemy ciągnik 260 KM, które okaże się najlepszą inwestycją dla dużych gospodarstw.

Ciągnik rolniczy Versatile  – wyższy poziom rolnictwa

Marka Versatile specjalizuje się w ciągnikach klasy premium – mówi specjalista z firmy Kagro, która zajmuje się dystrybucją sprzętów rolniczych dla wymagających. –Są to maszyny o dużej mocy, niezrównanej jakości wykonania, a także innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Niezależnie od mocy ciągnika w każdym modelu nacisk położony jest na maksymalny uciąg maszyny komfort pracy kierowcy – niezbędny, gdy w kabinie spędzamy długie godziny.

260 KM mechanicznych to najniższa moc oferowana przez Versatile. Taką jednostkę napędową znajdziemy w modelu MFWD 265. Moc maksymalna wynosi 296 KM. Pojemność silnika to 8,9 litra. Bak mieści 644 litry, co zapewnia wielogodzinną pracę bez konieczności tankowania.

Silnik Cummins, z turbiną VGT lub Silnik z technologią VGT zapewnia oszczędne gospodarowanie paliwem, co ogranicza wydatki. Wielokrotne wtryski o wysokim ciśnieniu zapewniają równomierną pracę, wytrzymałość i niezawodność w każdej sytuacji. Jednostka jest też zaskakująco cicha i nie emituje silnych wibracji, co zwiększa komfort pracy.

Jest on wyniesiony na zupełnie nowy poziom dzięki dopracowanej w każdym szczególe kabinie kierowcy. Jest ona przeszklona ze wszystkich stron, co zapewnia doskonałą widoczność i zwiększa bezpieczeństwo na polu i na drodze. Tafle mają łączną powierzchnię ponad 6 metrów kwadratowych. Kubatura 4,22 m3 zapewnia swobodę ruchów i jest taka sama jak w wyższych modelach tych ciągników.

Wybierając ciągnik, warto uwzględnić nie tylko moc, ale też żywotność maszyny, wydatki związane z jej eksploatacją oraz komfort pracy. Biorąc te czynniki pod uwagę, trzeba przyznać, że MFWD 265 jest doskonałym wyborem w swojej klasie!

śr. ocena 5 / głosów 2