Co jest ważne w wyborze obuwia dla naszych pociech?

Dziecięca stopa wymaga bardzo uważnego doboru butów, ponieważ od ich jakości uzależniony jest prawidłowy rozwój nóżek dziecka oraz postawa ciała w ogóle. Dlatego bardzo ważne jest, by rodzice pamiętali o regularnej kontroli szybko zmieniającego się rozmiaru stopy dziecka i zawsze w porę reagowali wymianą obuwia.

obuwie dzieciece

Dziecięca stópka rośnie nawet do 3 cm w ciągu roku, w związku z czym buty mogą stanowić dość istotny wydatek w domowym budżecie. Choć poszukiwanie oszczędności jest oczywiste, pod żadnym względem nie należy zakładać dziecku butów po starszym rodzeństwie lub dzieciach znajomych, ponieważ kształt obuwia zawsze dopasowuje się do nogi pierwszego właściciela – przekonuje nasz rozmówca z firmy Coqui.

Rozmiar butów dziecięcych

Dla dziecka informowanie rodziców o tym, że ulubione buciki przestają pasować, nie jest oczywiste. Tymczasem przyciasne obuwie nie tylko powoduje odciski, ale też może prowadzić do powstawania deformacji stopy. Dlatego należy mierzyć długość stóp dziecka w 3-miesięcznych odstępach.

Wygoda przede wszystkim

Rynek jest pełen ślicznych, kolorowych bucików dla najmłodszych, jednak podczas wyboru nie powinniśmy kierować się wyłącznie estetyką. Aby obuwie było bezpieczne i wygodne, powinno być wykonane z elastycznych materiałów, gotowych sprostać wymaganiom aktywnych brzdąców.

Pamiętajmy także, że kształt stopy zmienia się podczas chodzenia i biegania, dlatego but powinien być ok. 10 mm dłuższy niż stopa. Czuby powinny być odpowiednio szerokie i wysokie, aby nie uciskać palców.

Buty odpowiednie do warunków

Dziecięce buty powinny być dopasowane do warunków, w których będą używane. W przedszkolu świetnie sprawdzą się lekkie chodaki lub balerinki, jednak na jesienne spacery niezbędne są kalosze. Wybierając buty na zimę należy pamiętać o tym, by dobrze izolowały one od chłodu i wilgoci z zewnątrz, a jednocześnie nie pozwalały na zapocenie się dziecięcej stópki.

W katalogu obuwia Coqui znajduje się szeroka propozycja bucików dziecięcych na każdą pogodę. Są to buty wykonane z lekkich i zdrowych dla skóry materiałów, które pozwalają zdrowo rozwijać się nóżkom maluszka, a jednocześnie zachwycają ciekawym designem.