Czym są szafy pod zabudowę i kiedy warto się na nie zdecydować?

Szafy pod zabudowę, czyli tzw. szafy wnękowe, to obecnie popularne rozwiązanie m.in. dlatego, że są w pełni dopasowane do przestrzeni oraz oczekiwań właściciela. Wybierając meble kuchenne, nietypowe wyposażenie salonu lub zastanawiając się, jaka szafa do przedpokoju zmieści się we wnękę o niestandardowych wymiarach, warto pamiętać, że meble na wymiar do zabudowy spiszą się tu idealnie. Dowiedz się konkretnie, kiedy warto się na nie zdecydować.

szafa-pod-zabudowe

Szafy pod zabudowę – czym są meble na wymiar do zabudowy?

Szafy pod zabudowę to meble w pełni dopasowane do konkretnego wnętrza. Nazywane również szafami wnękowymi zaliczane są do kategorii: „Meble na wymiar”. Tego typu umeblowanie jest stałe i w przeciwieństwie do szaf wolnostojących nie można go z łatwością przesunąć lub przestawić w inne miejsce. Projekt szafy pod zabudowę tworzony jest pod konkretny wymiar, czyli wolną przestrzeń od podłogi do sufitu – dlatego też można je w pełni dopasować do kuchni, przedpokoju bądź innego pomieszczenia. Szafy pod zabudowę mogą mieć dowolny rozmiar i wygląd, dlatego w porównaniu z szafami modułowymi są nie tylko bardziej praktyczne, ale również przez wielu uważane za bardziej estetyczne.

Kiedy warto zdecydować się na szafy pod zabudowę?

Meble na wymiar sprawdzą się wszędzie tam, gdzie właściciel mieszkania lub domu chce maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Szafy do zabudowy sprawdzą się jako meble kuchenne, do salonu, przedpokoju i innych pomieszczeń. To również idealne rozwiązanie, jeśli marzy ci się garderoba w pełni dopasowana do potrzeb. Tego typu szafy można wykorzystać również jako szafa do przedpokoju, którą można wstawić w miejsce niestandardowej wnęki. Ponadto, warto podkreślić, że meble kuchenne w zabudowie oraz meble tego typu do każdego innego pomieszczenia są rozwiązaniem skrojonym na miarę – w pełni dopasowanym do przestrzeni i potrzeb. Oprócz rozmiaru można w nich wybrać konkretny rodzaj, materiał oraz kolor. Ponadto, decydując się na taką zabudowę można także wybrać rodzaj drzwi oraz całą zawartość szafy (półki, przegródki itp.). Dodatkowo, szafy do zabudowy (np. z zakładu meblarskiego Kulenty) umożliwiają umiejscowienie ich na różnej wysokości, tak by każdy użytkownik mógł w pełni swobodnie z nich korzystać. Szafy wnękowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których ciężko wstawić cokolwiek innego, gdyż utrudnieniem jest np. skos lub niewymiarowa wnęka. Tym samym tego typu szafa nie tylko zabuduje te miejsca, ale również świetnie je wykorzysta. Szafy do zabudowy to również idealne rozwiązanie dla miejsc typu pawlacz – dzięki nim praktycznie i niezwykle estetycznie wykorzystasz przestrzeń. Tego typu meble na wymiar sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w którym szukasz przyjemnego dla oka i funkcjonalnego wyposażenia.

śr. ocena 5 / głosów 5