Dlaczego lepiej kupić używany laptop wyższej klasy niż nowy z niskiej półki?

Przy okazji zakupy laptopa, często zastanawiamy się, jaką markę i model wybrać. Sprawą oczywistą jest, że dobre urządzenia kosztują sporo, natomiast tanie komputery, zdawałoby się w cenie przystępnej dla każdego, nie grzeszą już wysoką jakością. Jak znaleźć złoty środek, kupując dobry jakościowo laptop za przystępną cenę? Poznaj kilka wskazówek.

Mężczyzna przy laptopie

Gdzie szukać tanich laptopów wysokiej klasy?

 Jednym ze sposobów uzyskania dobrego komputera za umiarkowaną cenę jest kupno laptopa poleasingowego. Niektóre sklepy, oprócz sprzedaży sprzętu komputerowego, prowadzą również jego wypożyczanie. Przedsiębiorstwom opłaca się tego typu forma pozyskania sprzętu, ponieważ zazwyczaj kupują go w dużej ilości, uzyskując przy tym spore upusty. Zazwyczaj wybór pada na komputery dobrej jakości o lepszych parametrach niż te, które kupuje się do użytku domowego w celu przeglądania stron internetowych i napisania czegoś od czasu do czasu.

 Tak o komputerach poleasingowych mówi specjalista ze sklepu MOBILAP, który sprzedaje, wynajmuje i naprawia laptopy: – Jednym z aspektów naszej działalności jest przekazywanie w leasing sprzętu komputerowego. Korzysta z tego sporo firm, bo jest to bardzo korzystna oferta. Po upływie okresu leasingowania, sporo wciąż dobrze funkcjonującego sprzętu trafia do nas z powrotem. Taki asortyment trafia do sprzedaży z nową, korzystniejszą ceną.

 Komputery poleasingowe są dokładnie sprawdzane pod względem jakości. Praca komputerów w biurze zazwyczaj nie wymaga ciągłego angażowania całej ich mocy, więc zazwyczaj systemy długo pracują prawidłowo. Drobne zabiegi kosmetyczne i dołożenie kości pamięci może sprawić, że używany sprzęt posłuży nowemu właścicielowi następne kilka lat.

Gwarancja na używany laptop

 Wszystkie laptopy poleasingowe  dostają nową gwarancję.  Zazwyczaj ustalana jest ona indywidualnie dla każdego egzemplarza, po uprzednim zbadaniu stopnia zużycia. Gwarancja zwykle nie obejmuje zawirusowania systemu i własnoręcznego, pomyłkowego usunięcia plików, jak również uszkodzeń powstałych przy niewłaściwym użytkowaniu. Z tego widać, że jej warunki są identyczne z tymi, które obowiązują przy zakupie nowego laptopa.

Zalety i wady kupowania używanych komputerów

 Zaletą przy kupnie laptopa poleasingowego jest niewątpliwie jego cena, bo za przystępne pieniądze dostaje się towar z wyższej półki. Parametry komputera są na tyle dobre, że prędko się nie stracą na nowoczesności. Wadą może być konieczność zainwestowania w nową baterię lub dodatkową pamięć, jednak przy korzystnej cenie samego laptopa, nie wygląda to już tak źle.

śr. ocena 0 / głosów 0