Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych

Wiele aspektów działalności człowieka przeniosło się do świata cyfrowego. Sprzedaż odbywa się przez internet, a zakupy opłacamy dzięki systemom informatycznym i kartom. Dzięki temu możemy kupować taniej i szybciej, rezygnując z pośredników. Nic dziwnego, że także kantory przeniosły się do wirtualnego świata – jednak wymieniane w nich pieniądze pozostają realne.

Wymierne korzyści

Kantory internetowe mają pewne przewagi nad swoimi stacjonarnymi odpowiednikami. Niektóre ich zalety odczuwamy w swojej kieszeni. Kantory internetowe mają najkorzystniejsze kursy walut w porównaniu z kantorami stacjonarnymi oraz bankami. Oprócz tego wirtualne kantory nie naliczają prowizji – wszelkie dodatkowe opłaty są wliczone w cenę kursu, czyli płacimy dokładnie tyle, ile pokazuje przelicznik walut. Co więcej, niektóre kantory online (np. www.centnet.pl) często wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, organizując promocje lub umożliwiając negocjowanie cen.

Kantor internetowy pozwala także oszczędzić czas. Nie musimy nawet wstawać z łóżka, szukać czynnego akurat punktu wymiany walut, krążyć po mieście, aby znaleźć ten, w którym będzie taniej… Możemy wymieniać waluty, pozostając w piżamie i poświęcając na to dosłownie kilka minut.

Aktualne kursy, bezpieczne transakcje

Informacje o kursach walut są aktualizowane nawet co 15 sekund! Jest to wynik niemożliwy do osiągnięcia w stacjonarnych punkach wymiany waluty. Transakcje online, które przeprowadzamy w kantorach, są bezpieczne z dwóch powodów – po pierwsze, są obwarowane wieloma środkami ochrony. Wszystko jest możliwe do zweryfikowania. Po drugie – nie jesteśmy narażeni na to, że otrzymamy sfałszowane pieniądze. Nie narażamy się także na rabunek podczas drogi do oraz z kantoru. Pieniądze bezpiecznie trafiają na nasze konto. Możemy także łatwo sprawdzić wiarygodność kantoru internetowego – powinien on mieć certyfikat True BusinessID with Extended Validation (EV).

Kantory internetowe nie mają takich ograniczeń, jak te stacjonarne. Są czynne zawsze lub prawie zawsze. Nie ma także ryzyka tego, że zabraknie waluty, którą chcemy kupić, ponieważ istnieje ona jako zapis cyfrowy.

To oczywiście nie wszystkie zalety kantorów internetowych. Różnią się one nieco ofertą, dzięki czemu możemy korzystać z tego, który najlepiej trafia w nasze potrzeby.