Dlaczego warto wykonać obrączki na zamówienie?

W sklepach jubilerskich można znaleźć wiele gotowych modeli obrączek ślubnych w atrakcyjnych cenach. Często jednak okazuje się, że stworzenie własnego projektu jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Dlaczego warto wykonać obrączki ślubne na zamówienie? Czy taki krok jest znacznie droższy od zdecydowania się na gotowy model dostępny od ręki w sklepie z biżuterią?

Wzór jedyny w swoim rodzaju

Podstawową zaletą obrączek na zamówienie jest fakt, że egzemplarze stworzone zgodnie z indywidualnym projektem klienta są jedyne w swoim rodzaju. Decydując się na własny wzór, masz pewność, że żadna inna para nie będzie miała dokładnie takiej samej biżuterii ślubnej. Co ważne, dzięki spersonalizowaniu zamówienia można uzyskać model pasujący do pierścionka zaręczynowego, który zwykle jest noszony w komplecie z obrączką.

Niestandardowe rozmiary

Bardzo drobne kobiety lub mężczyźni o wyjątkowo dużych dłoniach mogą mieć spory problem ze znalezieniem gotowych obrączek w odpowiednim rozmiarze. Najczęściej w sklepach jubilerskich dostępne egzemplarze dla pań zaczynają się w okolicach numeru 10, a niekiedy konieczne jest wykonanie biżuterii w rozmiarze 7 lub 8. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest zaprojektowanie własnej obrączki lub przekształcenie gotowego wzoru w znacznie mniejszy egzemplarz.

Obrączka musi być idealnie dopasowana do budowy palca danej osoby, ponieważ z założenia nosi się ją przez kolejne kilkadziesiąt lat życia. Biżuteria na zamówienie może być nieco droższa niż gotowe produkty, ale nie warto oszczędzać na własnym komforcie. W naszym zakładzie dbamy o to, by tworzone obrączki ślubne były wygodne, trwałe i zgodne z oczekiwaniami pary młodej. To są najważniejsze kwestie, bez których zamówiony produkt może nie spisać się w swojej roli tak, jak zakładaliśmy. – tłumaczy specjalista ze sklepu jubilerskiego Ag&Au Jubiler.

Wzór z przesłaniem

Tworząc obrączki na zamówienie, można pozwolić sobie na znacznie większe modyfikacje niż w przypadku gotowych egzemplarzy, na których najczęściej graweruje się jedynie imiona, inicjały lub daty. Wówczas warto postawić na motywy bądź kolory mające specjalne znaczenie dla Ciebie i Twojego partnera. Podczas projektowania obrączek na zamówienie ograniczają Cię jedynie względy czysto techniczne. Tak duża swoboda pozwala z łatwością stworzyć niepowtarzalny wzór z głębszym przesłaniem rozumianym jedynie przez właścicieli danego zestawu biżuterii ślubnej. Warto stworzyć coś wyjątkowego – w końcu obrączki będą noszone przez małżonków przez dziesiątki lat!

śr. ocena 0 / głosów 0