Dlaczego warto zamontować moskitierę w oknach

Kiedy w letnie, upalne wieczory otwieramy okna, pojawia się pewien „gryzący” problem. Wraz ze świeżym powietrzem wpuszczamy do naszych domów nie tylko zanieczyszczenia, ale też insekty, a nawet gryzonie. Rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się montaż moskitiery.

Po co moskitiera

Otwieranie okien w letnie wieczory wiąże się z ryzykiem pojawiania się ukąszeń komarów, meszek i much. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy przyjmować je za oczywistość. Aby uchronić się przed ciągłym drapaniem, a jednocześnie wpuszczać do domu świeże powietrze, warto zdecydować się na moskitiery okienne, które skutecznie poradzą sobie z tym problemem.

-Nowoczesne moskitiery wykonywane są z walcowej taśmy aluminiowej. W ramce profilu montuje się siatkę z włókien szklanych powlekanych PCV. Wielkość otworów w siatce dobrana jest tak, by zatrzymywać owady, a jednocześnie nie utrudniać właściwej cyrkulacji powietrza. Nie przesłania także widoku za oknem – tłumaczy nasz expert reprezentujący firmę Franc Gardiner.

Moskitiery wyróżniają się wysoką estetyką, a by utrzymać je w czystości wystarczy raz na jakiś czas czyścić je wodą z płynem do naczyń.

Montaż

Założenie moskitiery nie należy do najtrudniejszych czynności. Nie wymaga wiercenia w ramie okiennej i z powodzeniem można zamontować ją na własną rękę. Moskitierę przytwierdza się do ramy okiennej przy pomocy specjalnych, ruchomych zaczepów nienaruszających struktury okna. Ten sposób mocowania sprawia, że skutecznie chroni ona wnętrze domu lub mieszkania przed insektami w upalne dni i wieczory. Ponadto, dzięki łatwemu demontażowi, można szybko zdjąć ją z okna na zimę lub podczas gruntownych porządków.

Jak wybrać

Dobrze wiedzieć, że moskitiery produkowane są na wymiar. Dlatego przed wizytą w salonie sprzedaży koniecznie trzeba dokładnie zmierzyć okna, w których chcemy je zamontować. Sprzedawcy podać należy wysokość i szerokość każdego skrzydła z ramą, aby mieć pewność, że otrzyma się moskitierę we właściwym rozmiarze.