Drabiny z koszem ochronnym – gwarancja bezpieczeństwa i komfortu pracy

Dostęp do drabiny z koszem ochronnym muszą mieć wszystkie obiekty, których wysokość przekracza 3 metry. Określają to odpowiednie przepisy BHP oraz normy. W tym przypadku należy kierować się rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych budynków. Wymaga tego bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników oraz odwiedzających. Warto jednak również wiedzieć jakie funkcjonalności zapewnia ten typ drabiny!

drabina z koszem ochronnym

Konstrukcja drabin z koszem ochronnym

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, obiekty o wysokości powyżej 3 metrów muszą zostać wyposażone w drabiny z koszem ochronnym. Pełnią one zarówno funkcję ewakuacyjną, jak i pozwalają znacznie ułatwić prace na wysokości. Akcesorium tego typu ma przede wszystkim zapobiegać niefortunnym wypadkom. Wybierając produkt, warto więc zwrócić uwagę również na dodatkowe atuty, takie jak antypoślizgowe szczeble, solidny materiał, a także zgodność z polskimi i europejskimi normami. Podczas zakupu, postaw na wysokiej jakości artykuły, na przykład drabiny z koszem ochronnym marki Crynoline. Marka ta oferuje dedykowane rozwiązania dla przemysłu, dzięki czemu jest znana i ceniona wśród profesjonalistów z różnych branż.

Wykonanie i akcesoria dodatkowe

Drabiny z koszem ochronnym powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium anodowane, czy stal ocynkowana. Zapewnia to odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania konstrukcji. Dzięki anodowaniu i cynkowaniu, produkty są odporne na korozję, co wpływa na ich trwałość, a także twardość. Decydując się na zakup drabiny z koszem ochronnym, należy przemyśleć również kwestię akcesoriów. W ofertach różnych producentów dostępne są m.in. blokady wejścia do kosza i blokady dostępu. Zabezpieczają one budynek przed dostępem niepowołanych osób, co jest szczególnie ważne, jeśli znajduje się on na niestrzeżonym terenie. 

Prace na wysokości należą do szczególnie niebezpiecznych. Wymagane jest więc zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków, w których będą mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo. Drabiny z koszem ochronnym są szybkie i łatwe w montażu, a ich konstrukcja chroni użytkowników. Decydując się na kupno produktu, pamiętaj o tym, aby wybrać model zgodny zarówno z polskimi, jak i europejskimi normami. Obecnie na rynku znajdziesz również sporo dedykowanych rozwiązań — m.in. w ofercie wcześniej wspomnianej marki Crynoline.

śr. ocena 0 / głosów 0