Druk fototapety krok po kroku

Fototapety wracają dziś do łask w wielkim stylu. Daleko im do nieco kiczowatych tapet, które królowały w domach jeszcze kilka dekad temu. Dziś stanowią one efektowne i co równie ważne wytrzymałe pokrycie ścian. Jest to zagwarantowane przez wykorzystywanie do ich tworzenia specjalnych, wysokiej jakości materiałów, a także przez wyjątkową technikę produkcji fototapet.

Fototapeta

Jak stać się właścicielem fototapety?

Fototapeta może ozdobić każde pomieszczenie – biuro, salon czy pokój dziecinny. Wpływ na to ma zarówno ich estetyka, jak i wszechstronne możliwości montażowe.

To, jaki rozmiar będzie miała fototapeta, zależy od tego, czego życzy sobie zamawiająca ją osoba. Można określić jej wymiary, tak aby idealnie pasowała do wielkości ściany. Wtedy też wybiera się rodzaj podłoża, na którym zostanie wydrukowane zdjęcie.

Co do grafiki to istnieje cała gama możliwości. Można zdecydować się na fototapetę przedstawiającą krajobraz miejski, zwierzęta czy nastrojowy pejzaż. Niektórzy stawiają także na przykuwającą wzrok grafikę i kolorowe rysunki – zwłaszcza kiedy tapeta ma stanowić pokrycie ściany w pokoju dziecięcym.

Niezależnie od rodzaju fototapety, produkcja wszystkich jej rodzajów wygląda bardzo podobnie. Są one wykonane zawsze niezwykle starannie, a na znajdujących się na nich ilustracjach doskonale widać wszystkie detale.

Wielu osobom fototapeta kojarzy się z dekoracją ściany wykonaną z papieru, którą niezwykle łatwo podrzeć i która szybko traci swój wyrazisty kolor. Wykorzystanie specjalnych materiałów i ich właściwe zabezpieczenie sprawiają, że jej walorami wizualnymi można cieszyć się naprawdę długi czas” – mówi ekspert z Wielkoformatowej drukarni internetowej ecoFormat.

W jaki sposób drukuje się fototapety?

Drukowanie fototapety rozpoczyna się zawsze od złożenia zamówienia przez klienta i wybrania przez niego określonej grafiki. Następnie fachowcy przystępują do pracy nad dekoracyjnym pokryciem ściany.

W dzisiejszych czasach fototapet nie drukuje się na papierze. Wykorzystuje się do tego technologię lateksową. To właśnie na tego rodzaju materiał nanosi się farby. Lateks taki ma odpowiednie atesty oraz jest nietoksyczny. Dlatego też fototapety sprawdzają się zarówno w domach, żłobkach, przedszkolach, jak i szkołach.

Po naniesieniu farby fototapetę wykańcza się laminatem. Warstwa ta znacząco wpływa na jej wygląd oraz na wytrzymałość. Dzięki laminatowi tapeta staje się odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV. Tak przygotowany produkt jest gotowy do tego, aby zamontować go na ścianie.

śr. ocena 0 / głosów 0