Drukarskie zamówienia specjalne

Od momentu swego powstania w połowie XV wieku, druk odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym życiu – to właśnie on umożliwił przekazywanie informacji na masową skalę. Nawet w dobie internetu zapotrzebowanie na druk jest ogromne, z druku korzystają nie tylko różne wydawnictwa, ale też firmy chcące się reklamować – druk umożliwia im to na wiele sposobów. Niektóre z nich nie są powszechnie dostępne w każdej drukarni – podchodzą one pod zamówienia specjalne.

drukarnia

Czym są drukarskie zamówienia specjalne?

Zamówieniami specjalnymi nazywamy wszystkie usługi, które nie wchodzą w ramy typowej oferty proponowanej przez drukarnię. Nie oznacza to, że drukarnie nie są przygotowane na tego typu zlecenia – wręcz przeciwnie, zaplecze maszynowe, którym dysponują jest wystarczające, by wykonać większość zamówień niestandardowych.

Przykłady zamówień specjalnych

Każda drukarnia proponuje swoim klientom innych wachlarz zamówień specjalnych. W warszawskiej drukarni Grist 99 możemy zamówić między innymi:

  • Wizytówki – niezbędne w prowadzeniu praktycznie każdej działalności gospodarczej. Estetyczna, wykonana na wysokiej jakości papierze wizytówka pomoże nam zrobić dobre pierwsze wrażenie na kliencie lub potencjalnym partnerze biznesowym.
  • Kalendarze – od lat cieszą się ogromną popularność jako gadżet firmowy, który wręcza się klientom lub współpracującym firmom. Zaletą kalendarza jest to, że zawsze się przyda i codziennie przypomina osobie z niego korzystającej o naszej marce.
  • Roll-up – to specyficzny rodzaj reklamy outdoorowej. Rollup wykonywany jest z zadrukowanej tkaniny, która umieszczana jest w metalowej kasecie z mechanizmem zwijającym. Po wyciągnięciu tkaniny i zaczepieniu jej o stelaż, tworzy ona stojącą reklamę, którą można łatwo umieścić w każdym miejscu – wewnątrz pomieszczeń biurowych czy na stanowisku targowym. Kaseta pełni funkcję wytrzymałego pojemnika, który chroni reklamę przed zniszczeniem.
  • Książki i czasopisma – możemy je zamówić zarówno w dużym, jak i małym nakładzie. Takie zamówienie to oferta skierowana między innymi do autorów funkcjonujących w ramach tzw. self-publishingu czy gmin, instytucji oraz firm zainteresowanych wydawaniem własnych pism (dla mieszkańców czy pracowników).

O czym należy pamiętać składając zamówienie specjalne?

Zamówienia specjalne nie wchodzą w skład zwykłej oferty drukarni, z tego powodu nie mają wyznaczonych standardowych opłat. Dlatego składając tego typu zamówienie musimy pamiętać, że zostanie ono wycenione indywidualnie na podstawie takich czynników jak wielkość zlecenia, rodzaj drukowanych materiałów czy częstotliwość powtarzania się zleceń.

śr. ocena 5 / głosów 1