Eleganckie ławki – cenna i praktyczna ozdoba twoich wnętrz

Meble tapicerowane są najważniejszym elementem wyposażenia salonu, czy innego miejsca przeznaczonego do wypoczynku. Obecnie dużą popularnością cieszą się zestawy wypoczynkowe, składające się z kanapy bądź sofy i foteli. Jednak stolarka tapicerowana oferuje nam znacznie większe możliwości, o których czasem zapominamy.

eleganckie-lawki

Tradycyjne komplety wypoczynkowe

Meble tapicerowane stanowią najlepsze rozwiązanie do salonu, ponieważ są niezwykle wygodne i jednocześnie bardzo atrakcyjne wizualnie – przekonuje nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Scarlett Meble.

Standardem współczesnych salonów są przestronne fotele i sofy, które jednak są zazwyczaj dość ciężkie i zajmują sporo miejsca. Tymczasem wygodne miejsce do wypoczynku jest też potrzebne w mniejszych pomieszczeniach, w których czasem trudno znaleźć na nie przestrzeń.

Jeśli nie sofa, to co?

W mniejszych pokojach gościnnych, ale także w sypialniach czy nawet łazienkach i przedpokojach, doskonale sprawdzi się tapicerowana ławeczka. Mebel ten był marginalizowany przez design ostatnich dziesięcioleci, jednak świetnie wpisuje się w estetykę najbardziej nowoczesnych wnętrz. Praktyczne i piękne ławeczki wróciły do łask projektantów i na nowo urzekają użytkowników.

Klasyczna ławeczka

Ławeczki różnią się od sof przede wszystkim gabarytami, dzięki czemu doskonale wpasowują się w mniejsze pomieszczenia. Ławeczki tapicerowane występują w rozmaitych kształtach i rozmiarach. Niektóre z nich posiadają oparcia i podłokietniki, prostsze wersje ograniczają się do efektownego siedziska. Klienci mogą wybierać spośród ławeczek na nóżkach różnej wysokości, albo zdecydować się na ławeczkę na skrzyni.

Za wyborem ławeczki przemawia jednak nie tylko wygoda. Możliwość wyboru rodzaju tkaniny obiciowej, kolorów, a także rodzaju drewna, z którego wykonany będzie mebel, pozawala nadać wnętrzu wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru.