Gdzie szukać zaopatrzenia do second hand’u?

Prowadzenie second handu może być znakomitym pomysłem na własny biznes, a rynek tego rodzaju sklepów wciąż się dynamicznie rozwija. Kluczem do sukcesu, w o wiele większym stopniu niż w placówkach tradycyjnych, jest tu jednak zapewnienie sobie rytmicznych dostaw towaru dobrej jakości. Szukając pewnego zaopatrzenia, warto zainteresować się ofertą firm sprawdzających ubrania z najbardziej obiecujących kierunków.

ubrania

Second hand – biznes z dużymi perspektywami

Czasy, w których second hand kojarzył się wyłącznie z tanimi ubraniami kiepskiej jakości odeszły już niemal całkowicie w zapomnienie. Wraz ze zwiększającymi się wymaganiami klientów i ich rosnącymi możliwościami finansowymi sklepy z odzieżą z drugiej ręki coraz częściej oferują produkty z bardzo dobrych materiałów i w świetnym stanie. Łatwo znaleźć wśród nich prawdziwe okazje, w tym ubrania zupełnie nowe lub używane jedynie okazjonalnie. Wciąż następujące zmiany na rynku modowym sprawiają, że ludzie wymieniają garderobę nawet kilka razy w roku, systematycznie pozbywając się ubrań, które często można jeszcze znaleźć na sklepowych wieszakach. Prowadzący sklepy z używaną odzieżą od pewnego czasu zwracają baczniejszą uwagę na rosnące zainteresowanie ubraniami z wyższej półki. Zaspokojenie zmieniających się potrzeb klientów i zdobycie towaru, który spełni zwiększające się oczekiwania, wymaga znalezienia szczególnie niezawodnego źródła dostaw – wyjaśnia przedstawicielka firmy DARJA, która jest doświadczonym importerem odzieży używanej.

Tak jak w przypadku każdej działalności handlowej second handy różnią się między sobą zarówno asortymentem, jak i poziomem cen. Popularność konkretnej placówki zależy jednak zawsze od tego, czy oferowane towary dobrze trafiają w gusta nabywców. Wśród sklepów z odzieżą używaną można więc znaleźć zarówno takie, które zaopatrują się w odzież niesortowaną, jak i pochodzącą z wyprzedaży magazynowych, a także odzież sortowaną najwyższej jakości. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, które w większości zależą od rzetelności i sprawności dostawcy, czyli firmy importującej i prowadzącej sprzedaż hurtową.

Odzież niesortowana wymaga dokładnego przejrzenia i wykonania wielu czynności dodatkowych, co wiąże się z koniecznością zatrudnienia nadprogramowych pracowników, a ponadto, wymaga większej ilości miejsca i czasu. Odzież z outletów to zwykle kolekcje, które zostały już wycofane ze sklepów, jednak ubrania są najczęściej opatrzone metkami. Niektóre z nich mogą mieć niewielkie wady i drobne uszkodzenia, które należy w miarę możliwości usunąć, co także pociąga za sobą pewne koszty. Ubrania najwyższej kategorii, posortowane i sprawdzone są źródłem prawdziwych okazji i choć są najdroższe, to również mogą być sprzedane za wyższą cenę.

Ponieważ działalność second handu wiąże się ze sporym ryzykiem, bo w przeciwieństwie do innych sklepów trudno przewidzieć, co dokładnie znajdzie się w zamówionej partii towaru, znaczenie dobrego dostawcy jest tu trudne do przecenienia. Jedną z najważniejszych przesłanek, na których warto oprzeć decyzję o współpracy, jest rejon, z którego jest sprowadzana odzież.

Recepta na powodzenie second handu – sprawdzony i rzetelny dostawca odzieży wysokiej jakości

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że kraje europejskie bardzo różnią się poziomem zamożności. Podczas gdy kraje tzw. południa borykają się stale z różnymi problemami gospodarczymi, w państwach północy panuje dobra koniunktura, a ich społeczeństwa są znacznie bogatsze. W różnych rejonach są także odmienne uwarunkowania kulturowe i modele zachowań. Przekłada się to zwykle nie tylko na poziom życia, ale także na traktowanie swego otoczenia. Mieszkańcy Szkocji, Norwegii czy Szwecji znacznie częściej dbają o środowisko naturalne, doceniają wartość pracy, a jednocześnie w większym stopniu troszczą się o posiadane przedmioty. Uwarunkowania kulturowe oraz większe bogactwo sprawiają, że osoby z północy kontynentu znacznie częściej decydują się na przekazywanie niepotrzebnych im rzeczy do dalszego wykorzystania, traktując to jako zupełnie naturalne i proekologiczne.

Zwyczaje panujące w krajach północy powodują, że pozyskiwane na tamtych rynkach ubrania są zwykle znacznie lepszej jakości, a ich stan w wielu przypadkach jest zbliżony do idealnego. Dla firm zajmujących się hurtem odzieży używanej rejony te są więc najlepszymi miejscami do zdobywania używanych ubrań, ponieważ pochodzące stamtąd transporty oznaczają wyższe prawdopodobieństwo znalezienia szczególnie cennych towarów, a ogólny poziom składających się na całość produktów jest znacznie wyższy niż średnia z innych kierunków dostawy.

Zastanawiając się nad najlepszym źródłem zaopatrzenia dla second handu, bez wątpienia warto zainteresować się ofertą firm, sprowadzających ubrania z Anglii, Szkocji, Irlandii czy Niemiec. Świetną ofertą będą również transporty z krajów skandynawskich, a zwłaszcza Szwecji lub Norwegii. Wśród towarów dostępnych w takich dostawach znaczną część stanowią modne ubrania z różnych sklepów sieciowych i najbardziej renomowanych marek. Dość często zdarzają się również prawdziwe okazje w postaci odzież pochodzącej od znanych projektantów.

śr. ocena 0 / głosów 0