Jak dobrać stanik do dużego biustu?

Duże piersi oznaczają często także duży problem z dobraniem odpowiedniego biustonosza. Jednak kobiety nie muszą wcale czuć się niekomfortowo. Można dopasować taki stanik, który będzie eksponował największe atuty, a jednocześnie zapewniał komfort. Jest kilka ważnych parametrów, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Jakie są zatem najważniejsze kryteria, jakimi należy się kierować, wybierając duży biustonosz?

Jaki biustonosz do dużych piersi będzie najlepszy?

Wybór stanika przez kobiety obdarzone obfitym biustem jest często nie lada wyzwaniem. Zdarza się, że trudno w ogóle znaleźć odpowiedni rozmiar, a przecież ta część garderoby jest niezwykle istotna dla wyglądu i samopoczucia płci pięknej. Źle wybrany biustonosz może bardzo negatywnie wpływać na wygodę w codziennych czynnościach, a także pogarszać wygląd samych piersi. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są najważniejsze parametry dużego stanika.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na miseczki i szerokość ramiączek. Miseczki powinny równomiernie rozkładać ciężar, aby piersi zachowywały naturalny kształt i nie ulegały deformacjom. Niewłaściwie dobrany biustonosz może bowiem powodować, że będą się one zmniejszać, a skóra zacznie się nieestetycznie rozlewać.

Kolejna kwestia, czyli szerokość ramiączek, jest równie istotna: powinny być one jak najszersze, ponieważ pozytywnie wpływa to na ich kształt oraz wygodę użytkowania samego biustonosza. Ramiączka jednak, wbrew obiegowej opinii, nie są głównym stabilizatorem biustu. Za jego prawidłowe utrzymanie odpowiada obwód i powinien on być idealnie przylegający, ponieważ dzięki temu nie będą się tworzyć fałdy, a stanik nie będzie się przesuwał w górę. Fiszbiny powinny przylegać do piersi tam, gdzie się ona zaczyna i kończyć na środku pachy, a linia piersi powinna być gładka, tak, aby krawędzie miseczek nie dzieliły biustu na pół.

Dzięki odpowiedniemu doborowi biustonosza, kobiety, które zostały hojnie obdarowane przez naturę, mogą odetchnąć pełną piersią – i to całkiem dosłownie.

Gdzie kupić dobre biustonosze?

Jak mówi specjalistka ze sklepu internetowego Chabur, na rynku coraz więcej jest biustonoszy stworzonych z myślą o kobietach z dużym biustem. Komfort, jaki mogą zapewnić, jest nieporównanie większy w zestawieniu ze zbyt małymi, niedopasowanymi stanikami. Odpowiednie dopasowanie jest o wiele łatwiejsze, gdy można znaleźć pasujący rozmiar i odpowiedni rozstaw ramiączek czy budowę miseczek. Na szczęście sklepów z szeroką ofertą bielizny dla hojniej obdarzonych pań przybywa z roku na rok. Biustonosze do dużych piersi są coraz częściej spotykane, a w razie wątpliwości klientki mogą się skonsultować z ekspertkami od brafittingu.

śr. ocena 0 / głosów 0