Jak działają hurtownie odzieży outletowej?

Hurtownie outletowe to miejsca, dzięki którym, nie nadwyrężając zbytnio swojego budżetu, można stać się właścicielem luksusowej odzieży. Dostępne tam eleganckie ubrania są znacznie tańsze od tych, jakie można kupić w zwykłym sklepie. Wcale nie oznacza to jednak, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Czym są i na jakiej zasadzie funkcjonują hurtownie odzieży outletowej?

Hurtownie outletowe

Czym charakteryzuje się odzież outletowa?

Sklepy i hurtownie z odzieżą outletową są bardzo popularne na w Europie Zachodniej. Na każdym kroku można spotkać małe butiki, które oferują ubrania największych światowych producentów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dlaczego tak się dzieje? Modele sprzedawane w tego typu sklepach to najczęściej ubrania pochodzące ze starszych kolekcji. Niektóre mogą też nie mieć wszytej oryginalnej metki. Niekiedy stanowią nadwyżki produkcyjne. W sklepach z odzieżą outletową można spotkać elementy garderoby o nietypowych rozmiarach – równie często zdarza się trafić na rzeczy bardzo duże lub wyjątkowo małe.

Outlety bywają niesłusznie kojarzone z second handami. Jednak w odróżnieniu od tych drugich w outletach znajduje się wyłącznie nowa odzież.

Hurtownie odzieży outletowej – w jaki sposób działają?

W hurtowniach takich można kupić większe ilości ubrań, ponosząc jednocześnie stosunkowo małe koszty.

„Skorzystanie z oferty hurtowni outletowych to świetny pomysł na rozkręcenie własnego biznesu. Sklepy z tego rodzaju ubraniami są chętnie odwiedzane przez klientów, którzy nie chcą wydać kroci na markową odzież” – mówi specjalista z firmy Weldoro Textile.

W jaki sposób można nabyć asortyment do swojego sklepu w hurtowni outletowej? Zazwyczaj towar taki kupuje się w paczkach, które zawierają kilkadziesiąt, a nawet kilkaset sztuk odzieży. W każdym pakiecie można znaleźć ubrania jednej marki lub tego samego rodzaju. Istnieje także możliwość, żeby zamówić konkretne rozmiary, a także połączyć w paczce elementy z kolekcji damskiej i męskiej. Wielu dostawców jest też otwartych na sugestie co do fasonów odzieży, które znajdą się w partii towaru.

Nie trzeba obawiać się, że niskie ceny odbiją się na jakości zamawianych produktów. Hurtownicy sprowadzający odzież outletową zawierają kontrakty handlowe bezpośrednio ze szwalniami, fabrykami i domami mody. Dzięki temu zaopatrują mniejsze sklepy i butiki w nową, elegancką odzież, która pochodzi sprzed kilku sezonów lub długo znajdowała się w zasobach magazynowych. Nie zmienia to jednak faktu, że garderoba taka charakteryzuje się nieprzeciętną jakością oraz ponadczasowym stylem.

śr. ocena 5 / głosów 1