Jak sprawnie przenosić palety na magazynie?

Przenoszenie palet w magazynie to czynność powtarzalna i nieuchronna. Takie działania pochłaniają najwięcej czasu pracowników i dużych nakładów pieniężnych. Z tego właśnie powodu wiele firm decyduje się na zakup urządzeń, które mają za zadanie ułatwić pracę. Wózki widłowe znacznie zmniejszają koszty transportu oraz nakład pracy pracowników. Stosowanie tego rodzaju urządzeń pozwala więc znacznie usprawnić proces logistyczny wielu przedsiębiorstw. Jakie zalety mają wózki widłowe i w jaki sposób usprawniają proces przenoszenia palet w magazynie?

przewożenie palet w magazynie

Jak działają wózki widłowe?

Wózki widłowe to pojazdy mechaniczne wyposażone w napęd silnikowy. O udźwigu wózka decyduje natomiast jego budowa i wielkość, jednak najczęściej mogą one przewozić towary ważące kilkadziesiąt ton. Wózki widłowe są więc stosowane przede wszystkim w transporcie bliskim i magazynowym. Swoją pracą usprawniają logistykę magazynów, fabryk, portów, czy innych miejsc, w których konieczny jest ciągły lub częsty transport dużej ilości towarów. Można je spotkać nawet w małych supermarketach, gdzie służą do rozkładania produktów na półkach. Dodatkowo wózki widłowe są przystosowane do przewożenia różnego rodzaju towarów, a to pozwala ograniczyć udział urządzeń zdolnych do przewożenia wyłącznie jednego rodzaju produktów.

Jakie zalety w przewożeniu palet w magazynie mają wózki widłowe?

Wózki widłowe są wręcz niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Posiadają one ogromną ilość zalet, które usprawniają logistykę magazynów i nie tylko. Największą zaletą tego typu urządzeń jest ich ładowność i możliwości przewozowe. Jednorazowo wózek widłowy może przewozić kilka palet, które łącznie mogą ważyć nawet kilkadziesiąt ton. Ręczny rozładunek i załadunek takiej ilości towaru mógłby być więc znacznie trudniejszy i bardziej czasochłonny. Pojazdy te skracają także czas pracy, gdyż przewożenie kilku palet naraz odbywa się sprawnie i szybko.

Jak mówi specjalista z firmy wozkiwidlowe-dominikowski.pl: ,,Ogromną zaletą wózków widłowych jest również ich sterowność. Operator siedzący w kabinie posiada dźwignię, dzięki której może poruszać widłami w wielu kierunkach. Takie udogodnienia pozwalają na przenoszenie palet z różnych miejsc, nawet tych najmniej dostępnych.”

Na rynku są również modele wózków elektrycznych. Są one niezwykle przyjazne dla środowiska naturalnego oraz są ciche i nie emitują szkodliwych spalin.

śr. ocena 0 / głosów 0