Jaki wąż wybrać do myjki ciśnieniowej?

Okazuje się, że myjki ciśnieniowe stają się coraz potrzebniejsze w gospodarstwach przy domowych. Nic w tym dziwnego, bo za ich pomocą można utrzymać swój samochód w czystości, co jest bardziej zauważalne w przypadku auta terenowego, używanego zgodnie z przeznaczeniem. Jednak mycie pojazdów to nie jedyna funkcja myjki ciśnieniowej. Z jej pomocą można przywrócić dawną świetność kostce brukowej czy elewacji, albo udrożnić zatkaną kanalizację…

Gdzie można dobrać akcesoria?

Posiadając myjkę ciśnieniową, warto zaopatrzyć się w odpowiednie do niej oprzyrządowanie. Do takich można zaliczyć dysze, szczotki, węże, lance piany itp… Wszystkie te elementy najlepiej kupić w dobrych sklepach, np. PTR Hydraulika Siłowa, ponieważ w jednym miejscu można dopasować do siebie wszelkie elementy.

W takich miejscach, oprócz sprzętu renomowanych producentów, otrzymać można wskazówki od kompetentnych pracowników na temat współpracy różnych elementów dobranych w jeden system myjący. To ważne, ponieważ oczywiste jest, że prawidłowe dopasowanie oprzyrządowania warunkuje dobrą pracę urządzenia.

Jakie są najważniejsze dodatki do myjki ciśnieniowej?

Dodatki do myjki umożliwiające w ogóle działanie to odpowiednia dysza, która często należy do zastawu urządzenia, a także wąż, który musi być dokładnie dopasowany do parametrów konkretnego urządzenia. Innym, pożytecznym dodatkiem może być np. lanca. W tym przypadku można wybierać między rotacyjną do mycia porowatych powierzchni i kątową, która jest doskonała przy docieraniu do trudno dostępnych miejsc.

Na co zwracać uwagę przy wyborze węża?

Podstawowy parametr, jaki charakteryzuje wąż do myjki ciśnieniowej, to jego średnica wewnętrzna. Przy zakupie należy dokładnie przestrzegać zaleceń producenta myjki. Chodzi przede wszystkim o dokładne dopasowanie parametrów technicznych (ciśnienie, przepływ wody, temperatura pracy) oraz rodzaju przyłączy. Innym istotnym parametrem jest wytrzymałość materiału, z którego wąż jest wykonany.

Węże do profesjonalnych wysokociśnieniowych urządzeń myjących wykonane z gumy syntetycznej wzmocnione są jednym lub dwoma oplotami stalowymi. Zewnętrzna warstwa w zależności od typu węża, odporna na ścieranie, oleje, ozon i warunki atmosferyczne. Zakres temperatur pracy: od -40°C do +155°C. Ciśnienie pracy: do 500 bar (zależne od ilości oplotów i średnicy węża). Dostępne średnice wewnętrzne węża: od DN6 (6,3mm) do DN12 (12,5 mm). Węże dostarczane w postaci gotowych przewodów z okuciami oraz osłonami zabezpieczającymi przed przeginaniem węża przy tulejach.

Wąż termoplastyczny wykonany z termoplastycznych polimerów wzmocniony włóknem syntetycznym. Znajduje zastosowanie jako wąż w domowych myjkach ciśnieniowych. Ze względu na małą średnicę i dobrą elastyczność znajduje również zastosowanie jako wąż do udrażniania rur kanalizacyjnych. Zakres temperatur pracy: do +60°C. Ciśnienie pracy: do 250 bar (zależne średnicy węża). Dostępne średnice wewnętrzne węża: od DN5 (5mm) i DN6 (6,3mm). 

śr. ocena 0 / głosów 0