W jakich sytuacjach warto skorzystać z awaryjnego otwierania zamka w drzwiach

Zdarzają się takie sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie własnoręcznie otworzyć drzwi od domu lub mieszkania. Wówczas dostać się do ich wnętrza można tylko dzięki awaryjnemu otworzeniu zamku w drzwiach. Sprawdźcie w jakich sytuacjach warto wezwać specjalistów na pomoc.

Zadania pogotowia ślusarskiego

Pogotowie ślusarskie może wybawić nas z opresji w wielu sytuacjach. Zaliczają się do nich zgubienie kluczy od domu/mieszkania, kradzież kluczy oraz zatrzaśnięcie jedynego kompletu kluczy wewnątrz. Czasem drzwi wejściowe stawiają opór też w innych przypadkach, np. przez błąd w mechanizmie zamka. Zdarza się to oczywiście wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy.

-Pogotowie ślusarskie, jak sama nazwa wskazuje, jest gotowe, by w każdej chwili ruszyć na pomoc klientowi. Działa zwykle przez cały tydzień, w tym w dni świąteczne – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Pogotowie Zamkowe.

Sukces tkwi w ocenie

Awaryjne otwieranie zamków w drzwiach, w tym zamków Gerda, powinno być wykonywane przez profesjonalnego ślusarza. Usługa ta, sprawnie przeprowadzona, nie ingeruje w mechanizm zamka oraz nie zostawi po nie żadnych śladów.

Aby poradzić sobie z awarią zamka , należy ocenić problem i znaleźć przyczynę awarii. Jeśli nie jest to zgubienie kluczy, to problem leżeć może w mechanizmie – może być nieprawidłowo zainstalowany, przestarzały lub stworzony z materiałów słabej jakości.

Ślusarz po dokonaniu oceny, wykonuje awaryjne otwieranie drzwi, po czym informuje klientów o stanie zamka i o tym czy został naprawiony. Zwykle problem niweluje krótka naprawa zamków, jednak może się kiedyś zdarzyć, że powodzenie akcji będzie zależne od wymiany i montażu nowego zamku.

Zgodnie z prawem

Otwieraniem awaryjnym zamków w drzwiach zajmować się muszą ślusarze, którzy działają zgodnie z licencją policji i zachowują procedury bezpieczeństwa. Muszą jednak przede wszystkim odznaczać się precyzją i dokładnością.