Jakie usługi obejmuje serwis maszyn piekarskich?

My, nomen omen, zwykli zjadacze chleba raczej nie zastanawiamy się nad tym, jak produkuje się pieczywo. Niektórzy z nas zapewne mają jako takie pojęcie, o wypiekaniu chleba w warunkach domowych, bo to kiedyś potrafiły robić nasze babcie. Czasem w jakichś krótkich migawkach filmowych można zobaczyć, jak czyni się to w wielkich zakładach piekarniczych. Czy jednak ktokolwiek spośród nas potrafiłby wymienić z nazwy przynajmniej jedną profesjonalną maszynę piekarniczą?

Zakład piekarski

Profesjonalne maszyny piekarnicze

Musimy wiedzieć, że droga od surowej mąki do pięknie pachnącego bochenka chleba czy chrupiącej bułki jest naprawdę bardzo długa. Wystarczy, że wymienimy jedynie same maszyny i urządzenia piekarnicze, które biorą udział w produkcji każdego gotowego wypieku, by zdać sobie sprawę z tego, jak złożony jest to proces. Zanim otrzymamy gotowy wypiek, półprodukty, z których się go wyrabia, muszą przejść przez: automatyczną kwasownię, drożdżownik, fermentator kwasu piekarskiego, fermentator mąki, fermentator zakwasu, pszennik, kwasownię, wytwarzacz kwasu chlebowego,  zaparzacz do ziaren, zaparzacz mąki, transporter form chlebowych czy żurownik. Na końcu rzecz jasna są jeszcze piece i cała aparatura kontrolno-pomiarowa. Oczywiście mamy różne wyroby piekarnicze i do wyprodukowania każdego z nich używamy innego zestawu maszyn, jednakże wyposażenie piekarni, której zależy na zadowoleniu wszystkich podniebień, powinno takim kompletem urządzeń dysponować.

O tym, na jakie usługi związane  z serwisowaniem takich maszyn mogą liczyć właściciele piekarni, opowiadali nam specjaliści z firmy BAKER LINK z Łodzi.

Serwisowanie maszyn piekarniczych

Każdy z nas wie, że zakup jakiegoś urządzenia czy maszyny to rzecz najprostsza. Znacznie więcej czasu i energii trzeba poświęcić na utrzymanie ich w należytym stanie. Szczęśliwie piekarze nie muszą samodzielnie naprawiać swoich maszyn. Firmy takie, jak wymieniona przez nas BAKER LINK mają w swej ofercie nie tylko samą sprzedaż maszyn piekarniczych, ale też ich pełny serwis. Nie będziemy w naszym artykule omawiali szczegółów technicznych związanych z takimi naprawami, bo w gruncie rzeczy wszystkie maszyny naprawia i konserwuje się podobnymi do siebie metodami. Istotniejsze jest co innego. Wyposażenie piekarni musi być niezawodne przez całą dobę, bo w większości takich zakładów praca wre na trzy zmiany. Każdy przestój niesie z sobą wymierne straty finansowe. Prawdziwie profesjonalne serwisowanie maszyn piekarniczych bazuje na dwóch filarach: 24-godzinna usługa oraz zainstalowanie na urządzeniach specjalnych modułów diagnostycznych, które zdalnie informują o rodzaju i przyczynie awarii. To gwarancja maksymalnego skrócenia wszelkich przestojów.

śr. ocena 0 / głosów 0