Kantory internetowe – zalety

Dzięki nowoczesnym technologiom, coraz częściej możemy skorzystać z usług siedząc w fotelu. Tak też jest w przypadku wymiany pieniędzy. Kantory internetowe to prosty i szybki sposób na dokonanie transakcji. Jakie są ich zalety? Bez wychodzenia z domu Najważniejszą zaletą jest oczywiście komfort. Wystarczy tylko podłączenie do internetu oraz znalezienie odpowiedniego kantoru internetowego i można wymienić […]

kantor

Dzięki nowoczesnym technologiom, coraz częściej możemy skorzystać z usług siedząc w fotelu. Tak też jest w przypadku wymiany pieniędzy. Kantory internetowe to prosty i szybki sposób na dokonanie transakcji. Jakie są ich zalety?

Bez wychodzenia z domu

Najważniejszą zaletą jest oczywiście komfort. Wystarczy tylko podłączenie do internetu oraz znalezienie odpowiedniego kantoru internetowego i można wymienić pieniądze nie wychodząc z domu. To także oszczędność pieniędzy. Nie trzeba brać pod uwagę kosztów podróży do kantora stacjonarnego. Rejestracja i utrzymanie konta w serwisach internetowych z reguły jest bezpłatne. Warunkiem korzystania z kantoru internetowego jest posiadanie rachunku w banku.

Jak działają kantory internetowe?

Kantory internetowe, takie jak Kantor Cent posiadają z reguły prostą w obsłudze stronę internetową. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to rejestracja na portalu, która trwa zaledwie kilka minut. Konto musi zostać zweryfikowane, dlatego na podany adres e-mail wysyłany jest link potwierdzający założenie konta. Kalkulator wylicza na podstawie aktualnych kursów, ile potrzeba środków na ich wymianę, zarówno w przypadku złotówek, jak i innych walut. W momencie zaksięgowania przelanych pieniędzy, użytkownicy dostają przelew zwrotny na konkretny numer rachunku. Czas przelewu uzależniony jest od banku, a w przypadku posiadania konta w takim samym banku co serwis, takie transakcje trwają tylko kilka minut.

Wszystkie operacje można śledzić na bieżąco w panelu klienta, a systemy bardzo często powiadamiają o konkretnych etapach transakcji drogą mailową.

Aktualne kursy i pełne bezpieczeństwo

Dużym atutem kantorów internetowych są aktualne dane. Kursy walut zmieniają się automatycznie, właściwie co chwilę.

Transakcje wykonywane przez internet są w pełni bezpieczne. Podróż do kantoru stacjonarnego często wiąże się z zabraniem ze sobą całej gotówki, przez co narażeni jesteśmy na stres podczas drogi do placówki, a także wiele niebezpieczeństw np. podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Mieszkańcy mniejszych miejscowości czasem muszą pokonać kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów, aby dotrzeć do kantoru.

Wszelkie dane osobowe przechowywane w kantorach internetowych są poufne. Właściciele firm stosują odpowiednie zabezpieczenia, a Kantor Cent posiada także najwyższy certyfikat bezpieczeństwa witryny EV SSL.  W przypadku operacji bardzo wysokich kwot, w tym kilkudziesięciu tysięcy złotych, właściciele kantorów internetowych dodatkowo sprawdzają dane klienta. Często potrzebny jest skan dowodu osobistego, a w przypadku osoby prawnej dokumenty związane z ewidencją lub ewentualne upoważnienia do reprezentowania właściciela firmy.