Kurtyny i pasy PCV

Kurtyny PCV to świetne rozwiązanie służące do uszczelniania przejść w chłodniach czy magazynach logistycznych. Kurtyny redukują hałas, zabezpieczają przed przenikaniem kurzu, oparów, ponadto zatrzymują zimno. Są świetną alternatywą dla drzwi oraz bram w halach produkcyjnych. Nie ograniczają one dostępu światła i niezwykle łatwo utrzymać je w czystości.

Materiał wykonania

PCV, czyli polichlorek winylu jest najczęściej stosowanym tworzywem sztucznym na świecie. Nie bez przyczyny, ponieważ ten miękki materiał jest jednym z najlepszych izolatorów termicznych spośród tworzyw sztucznych. Ponadto nie przepuszcza on powietrza ani wody, dlatego świetnie nadaje się na tzw. kurtyny pasowe.  Pasy PCV odznaczają się dużą wytrzymałością i elastycznością. Produkt standardowo wykończony jest zaokrąglonymi krawędziami, aby chronić użytkowników przed skaleczeniami. Charakteryzuje się dużą odpornością na działanie promieni UV. Kurtyny posiadają atest Polskiego Zakładu Higienicznego oraz Certyfikat Higieniczny, dzięki czemu folię PCV można stosować w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, rolno-spożywczym czy w przetwórstwie mięsnym.

Zastosowanie kurtyn PCV

Kurtyny PCV znajdują zastosowanie w magazynach, zakładach przetwórstwa spożywczego, chłodniach, bramach magazynowych, itp. Dzięki dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, można je montować w każdym miejscu, niezależnie od częstotliwości ruchu. Kurtyny z pasów PCV pozwalają oszczędzić energię poprzez zatrzymywanie temperatury i kontrolę przepływu schłodzonego lub ciepłego powietrza. Ponadto ogranicza przedostawanie się dymu, kurzu czy oparów do pomieszczeń oddzielonych kurtynami. Stanowią one  również dobrą barierę dla dźwięków. Kurtyny wykonane z pasów w kolorze czerwonym, zielonym i brązowym są także specjalistycznym zabezpieczeniem przed promieniowaniem ultrafioletowym w pracach spawalniczych.