Meble kolonialne jako idealny element urządzenia sypialni

Sypialnia to nasze królestwo odpoczynku, miejsce, w którym to my sami jesteśmy najważniejsi i mamy czuć się w pełni komfortowo. Tutaj możemy być całkowicie sobą i urządzić wszystko dokładnie pod siebie. Możemy puścić wodze fantazji lub przeciwnie – urządzić sypialnię prosto i ascetycznie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się meble kolonialne.

Meble do sypialni – czego oczekujemy?

Meble do sypialni wybieramy szczególnie uważnie. Nic dziwnego. W końcu w łóżku spędzamy aż jedną trzecią życia! Warto zainwestować w meble, które pozwolą ten czas wykorzystać jak najlepiej i jak najprzyjemniej. Obszerne i solidne łóżko, którego deski nie ugną się pod naszym ciężarem, a będą z nim współpracować, to rzecz, bez której nie sposób się obejść.

Zalety użytkowe to jedno, ale liczy się także dobry styl. Najlepiej przytulny i relaksujący, wprowadzający w błogi nastrój. Nieco przyciężkawe zarówno optycznie, jak i dosłownie, proste w konstrukcji meble kolonialne doskonale spełniają to zadanie. W takim otoczeniu można co noc śnić o podróżach po Dalekim Wschodzie.

Meble kolonialne w sypialni

Dwa najważniejsze elementy sypialni to w pierwszej kolejności łóżko, a tuż za nim – szafka nocna. O korzyściach płynących z posiadania wygodnego i solidnego łóżka nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Te wytwarzane na terenach pokolonialnych są bardzo różnorodne stylistycznie: jedne są zupełnie proste, inne z kolei bogato zdobione. Najczęściej wykonane z ciemnego egzotycznego drewna litego, które jest gęste, masywne i dzięki temu odporne na wypaczenia. Niekiedy dla nadania wrażenia lekkości meble są malowane na biało. Co do zasady łóżka kolonialne są raczej niskie.

Szafki nocne pozwalają nam mieć pod ręką kilka drobiazgów, które mogą przydać się przed snem, gdy się wybudzimy w nocy lub rano. Indyjskie szafki nocne występują w tak wielu różnych stylach, nie nie muszą wcale być używane wyłącznie w pomieszczeniach utrzymanych w stylu kolonialnym. Występują zarówno meble typowo indyjskie pod względem wzornictwa, jak i minimalistyczne, industrialne, a nawet takie, które dobrze zagrają z uniwersalnym wnętrzem skandynawskim. Bogactwo wzorów mebli indyjskich nie tylko do sypialni można znaleźć na www.mebleramadan.pl.