Męski ubiór szyty na miarę. Dlaczego warto posiadać dopasowany garnitur?

Dopasowany ubiór to niezwykle ważny atrybut każdego, dbającego o siebie mężczyzny. Garnitury szyte na miarę już dawno przestały kojarzyć się z luksusem i zbytkiem. Dziś może sobie na nie pozwolić większość osób, którym zależy na eleganckim wyglądzie. Dlaczego warto posiadać garnitur dopasowany do sylwetki? Komu szczególnie jest on dedykowany?

Garnitur szyty na miarę

Garnitur na miarę – między przyjemnością, a koniecznością

Noszenie dopasowanego garnituru to czysta przyjemność. Dobrze leżąca marynarka nie tylko wzbudza poczucie komfortu, ale też pewności siebie. W idealnie skrojonym garniturze nic nie uwiera i nie ciśnie. To rozwiązanie doskonałe na spotkania biznesowe, a także imprezy okolicznościowe. Bywa, że przyjemność posiadania eleganckiego garnituru idzie w parze z koniecznością. Jest tak zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy doświadczają problemu ze znalezieniem pasującego do nich ubioru. To szczególne przypadki, w których nawet liczne przeróbki krawieckie nie dają pożądanego rezultatu – garnitur się marszczy, rękawy są za szerokie, a przy nogawkach można zaobserwować nieestetyczny efekt balonu. Problemy ze znalezieniem garnituru wynikają między innymi z nietypowej anatomii, niestandardowego usytuowania klatki piersiowej czy różnicy w długości kończyn. W takich sytuacjach, garnitur na miarę jest nie tyle rekomendowany, co stanowi po prostu jedyne możliwe rozwiązanie.

Koszt garnituru na miarę – z jakim wydatkiem się liczyć?

Kosztów zakupu garnituru na miarę nie da się oszacować w jednoznaczny sposób. Wiele zależy od marki, fasonu, zastosowanego materiału czy też dobranych dodatków. Bezpiecznie można przyjąć, że stylowy garnitur od krawca da się nabyć za sumę od kilkuset złotych wzwyż. Patrząc na niektóre, wyceniane na kilka tysięcy ubiory, to naprawdę niewiele. Specjalista, z którego usług zamierzamy skorzystać, powinien dokonać wyceny już podczas wstępnego zbierania pomiarów. Warto również śledzić aktualne promocje, które często pozwalają na zyskanie atrakcyjnych upustów. Przykładowo, w sklepie Adriano Calitri za zakup kolejnego garnituru na miarę można zyskać 20% rabatu (szczegóły na stronie internetowej).

Elegancja i casual, czyli do wyboru, do koloru

Ogromnym atutem, przemawiającym za zakupem garnituru na wymiar, jest możliwość opracowania unikalnego ubioru, dostosowanego w stu procentach do stylu i osobowości. Wśród gotowych modeli często ciężko o ten idealny garnitur, który spełnia oczekiwania w zakresie komfortu i estetyki. Dzięki skorzystaniu z usługi szycia na wymiar, zyskujemy pełną decyzyjność w dobrze fasonu, koloru, a nawet takich detali jak hafty czy też guziki. Zaprojektowany garnitur może być elegancki lub reprezentować estetykę casual look, idealną na okazjonalne uroczystości oraz codzienne wyjścia. Więcej informacji o garniturach na wymiar i zaletach wynikających z ich noszenia, można znaleźć na stronie Adriano Calitri.

śr. ocena 5 / głosów 1