Metody zastosowania jonizatorów wody

Moda na zdrowy styl życia pojawia się w mediach zwykle z początkiem lata. Stosujemy diety, uprawiamy sport, spędzamy czas na świeżym powietrzu. O czym najczęściej zapominamy? – O konieczności nawadniania organizmu. Najlepszym i najzdrowszym płynem jest dla nas oczywiście woda. Jak ją oczyścić, by jednocześnie nawadniała i opóźniała procesy starzenia? Przeczytaj o metodach jonizacji.

jonizatory

Co nam daje woda jonizowana?

Woda jonizowana ma za zadanie oczyszczać organizm z toksyn i dostarczać mu właściwych pierwiastków odżywczych. W procesie elektrolizy jonizator zmienia pH wody. Zostaje ona odkwaszona, jej pH wynosi minimum 9 – w procesie elektrolizy z wody usuwana jest siarka, chlor, fosfor i inne reszty klasowe naturalnie występujące w źródłach głębinowych. Zjonizowana woda działa jak korzystne dla układu pokarmowego przeciwutleniacze, posiada wolne elektrony i doskonale przyswajane przez organizm jony magnezu, wapnia, potasu czy sodu. Jest bogatsza w minerały, których nie znajdziemy ani w wodzie butelkowanej, ani wodzie z domowej instalacji po przegotowaniu.

Budowa jonizatorów wody

Jonizatory wody należą do urządzeń uniwersalnych i praktycznych – mówi nam przedstawiciel sklep.osmoza.pl z Czeladzi.

Kupujący często kojarzą je ze sprzętami kuchennymi, które przypominają swoją budową czajnik elektryczny. Rzeczywiście są takie, ale to nie wszystko. W naszej ofercie można znaleźć także mniejsze i lżejsze sprzęty, które z kolei wyglądem przypominają bardziej kubki termiczne. Na rynku znajdziemy też jonizatory o znacznie większych gabarytach, w których zmieści się kilka litrów wody jednocześnie. W nowoczesnych jonizatorach, poza procesem elektrolizy dokonuje się także filtracji wody. Służą temu montowane wewnątrz filtry. Dzielimy je główni na: ultrafiltracyjne, które usuwają z wody bakterie, alkalizujące, które usuwają wolne rodniki, węglowe, które usuwają resztki zanieczyszczeń i nieprzyjemny zapach. Należy podkreślić, że jonizator nie doprowadza wody do wrzenia, a mimo zastosowania trzech filtrów, woda zachowuje swoje odżywcze minerały. Nowoczesne sprzęty sprawdzonych producentów mogą służyć nam na lata, dzięki wieloletniej gwarancji, a filtry, nasadki, wkłady możemy wymieniać.