Metody zastosowania taśmy polipropylenowej

Nie masz pomysłu, w jaki sposób zapakować dużą paczkę lub paletę? Zwykła taśma i strecz nie są zbyt wytrzymałe? Spróbuj zastosować bandującą taśmę polipropylenową.

tasma-polipropylenowa

Rodzaje taśm polipropylenowych

Jest to taśma służąca do ręcznego i maszynowego opinania ładunków. Dzięki wysokiej jakości można ją wykorzystać w wielu segmentach rynku. Zapotrzebowanie na taśmę polipropylenową wykazują drukarnie, papiernie, a także urzędy pocztowe. W tych sektorach handlu są stosowane tzw. „taśmy lekkie” mające grubość 5-8 mm. Średnie (9-12 mm) natomiast nadają się do użycia przy zautomatyzowanych liniach produkcyjnych oraz ręcznym pakowaniu palet ważących do 400 g. Istnieje również kategoria „taśm ciężkich” (14-19 mm), które są wykorzystywane w tartakach, producentach materiałów budowlanych, przemyśle metalowym, papierniczym oraz meblowym.

Techniczne aspekty taśmy polipropylenowej

Opasywanie i spinanie ładunków to główne przeznaczenie taśmy polipropylenowej. Wytrzymałość spięć, która podawana jest w daN (dekaniutonach), powinna być co najmniej dwa razy większa od masy ładunku. Taśmy są nawijane na papierowe tuleje, których średnica waha się od 200 mm do 406 mm. Można ją zabezpieczyć przed rozwinięciem zakładając z dwóch stron tekturową przekładkę oraz spinając taśmą w trzech miejscach. Standardowymi kolorami taśm polipropylenowych są: biały, czarny i zielony, a informacja o producencie naniesiona jest na taśmie za pomocą jednokolorowego nadruku. Ze względu na sposób pakowania należy je przechowywać w zadaszonych pomieszczeniach. Ważna jest ochrona taśmy polipropylenowej przed nadmiernym słońcem, mrozem oraz wilgocią.

Podsumowując, taśmy polipropylenowe są lekkie, bardzo wytrzymałe na zrywanie i odporne na czynniki zewnętrzne. Mniejsza ilość przedmiotów znajdujących się na palecie gotowych do opasania powoduje, że można nagiąć taśmy tak, aby opiąć towar nawet kilkukrotnie. Poza tym odpowiednie ściągnięcie taśmy polipropylenowej powoduje, że mogą one być wykorzystywane ponownie.

Szeroka oferta taśm polipropylenowych znajduje się na stronie internetowej Zakładów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Terplast, które swoją działalność rozpoczęły już w 1984 roku, a dzisiaj są rozpoznawalne również na rynku zagranicznym. Wszystko to za sprawą szerokiego asortymentu sznurków, taśm, lin, przędzy polipropylenowej oraz urządzeń i akcesoriów do spinania.