MOBILAR I MOBI-Q – porównanie i zestawienie akcesoriów

Kształt, solidność i funkcjonalność biurka codziennie przesądzają o komforcie pracy tysięcy ludzi w Polsce i milionów na świecie. Dlatego dobór trwałych, a zarazem elastycznych rozwiązań jest bardzo ważny – może mieć wymierny wpływ choćby na efektywność czynności prowadzonych przy biurku. Zapraszamy do poznania dwóch praktycznych systemów: MOBILAR i MOBI-Q.

akcesoria biurowe

MOBILAR i MOBI-Q – czym się różnią?

Dwa powyżej przywołane słowa to nazwy dwóch różnych systemów stelaży do biurek. W skład systemu wchodzi wiele wariantów podpór oraz wyposażenia dodatkowego przeznaczonego ściśle dla danego systemu. Precyzyjne dopasowanie komponentów daje gwarancję solidności, a wielość rozwiązań w zakresie jednego systemu zapewnia jego elastyczność.

MOBILAR od Miladesign to stelaże meblowe, których bazą są profile prostokątne o następujących wymiarach: 60 × 30 mm, 60 × 20 mm, 80 × 20 mm, a także profile trójkątne (56 ×  34 mm) oraz eliptyczne (60 × 30 mm). Cechuje je wysoka ergonomia oraz oszczędność przestrzeni, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzą się w niewielkich biurach. Wykonane ze stali, są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Stelaże MOBILAR pozwalają na dowolne kreowanie przestrzeni pracy – nawet jeżeli owa przestrzeń jest bardzo ograniczona.

Miladesign oferuje także system MOBI-Q. Są to stelaże bazujące na profilach o następujących wymiarach: profil trójkątny – 50 × 50 × 70 mm, profil kwadratowy – 50 × 50 mm, profil prostokątny – 60 × 30 mm. W skład systemu wchodzą stelaże i nogi do biurek i stołów. Są wyposażone w stopki z tworzywa, które umożliwiają wypoziomowanie blatu. Solidne belki łączące i wysoki stopień kompatybilności z blatami różnych wymiarów sprawiają, że system MOBI-Q umożliwia stworzenie mebli na miarę potrzeb klienta.

Akcesoria do MOBILAR i MOBI-Q

Oba systemy dają jeszcze większe możliwości, gdy zestawi się je z gamą akcesoriów i produktów uzupełniających. Możliwe jest doposażenie mebli opartych na MOBILAR i MOBI-Q w następujące elementy dodatkowe: mechanizmy przesuwania blatu, metalowe półki, belki centralne do tworzenia stanowisk wieloosobowych na podwójnych stelażach, kanały kablowe, które umożliwiają funkcjonale i estetyczne uporządkowanie okablowania stanowiska pracy. Ponadto można nabyć wiele pomniejszych elementów uzupełniających, jak choćby uchwyty szklanej przegrody czy wsporniki i adaptery belek.

Systemy MOBI-Q i MOBILAR wyróżniają się wszechstronnością i wielością zastosowań. Każdy z nich odpowiada na nieco inne potrzeby, a gama akcesoriów dodatkowych umożliwia dodatkowe spersonalizowanie i tak już elastycznego produktu.