Najpopularniejsze rodzaje mebli na wymiar.

W marketach budowlanych czy w Internecie znajduje się wiele ofert gotowych mebli. Nie można zmienić jednak ich rozmiaru, chyba że włoży się w to naprawdę dużo pracy i pieniędzy. Łatwiejszym oraz bardziej opłacalnym rozwiązaniem może okazać się po prostu zamówienie mebli na wymiar. Nie dość, że będzie można nadać im odpowiedni rozmiar, to jeszcze kształt, kolor i stylistykę. Jakie są najpopularniejsze rodzaje mebli na wymiar?

Jakie meble najczęściej wykonuje się na zamówienie?

Najważniejsze przy wykonywaniu mebli na wymiar są: jakość, estetyka wykonania i funkcjonalność. Najczęściej projektuje się:

  • meble sypialniane,
  • meble pokojowe,
  • meble kuchenne,
  • garderoby.

Jeżeli chodzi o meble sypialniane, bardzo często wykonuje się je na wymiar, ponieważ sypialnia to miejsce, które powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby dobrze się w nim zasypiało. A co tak pomaga w osiągnięciu tego celu, jak nie odpowiednie zasłony, podłogi i meble, a także dekoracje? Dzięki odpowiednim meblom można stworzyć w pełni zindywidualizowany pokój. Najważniejszą częścią aranżacji sypialnianej jest łóżko – musi być ono skonstruowane tak, aby było jak najwygodniejsze.

W przypadku garderoby najczęściej projektuje się ją na wymiar, ponieważ sypialnie są niekiedy bardzo małe – a to wymaga jak najlepszej organizacji wolnego miejsca. Choć czasami klienci decydują się także na tzw. szafy wnękowe, to głównie jednak projektuje się je jako osobne pomieszczenia. Oprócz estetyki istotny jest przemyślany układ, który pozwoli umieścić jak najwięcej rzeczy, umożliwiając jednocześnie łatwy dostęp do nich.

W kwestii mebli do pokoju dziennego projektowane są zazwyczaj: szafki TV, komody oraz biurka. Warto dodać, że osoby aranżujące mieszkanie zazwyczaj decydują się na wykonanie mebli kuchennych na zamówienie. Wynika to z podobnych kwestii jak w przypadku garderoby. Meble kuchenne robione na wymiar pozwalają lepiej dostosować przestrzeń, aby prosty sposób wykonywać codzienne czynności związane z gotowaniem, jak również przechowywać naczynia, sprzęt kuchenny i inne akcesoria.

Dlaczego warto zamówić meble na wymiar?

– Meble na wymiar pomagają przede wszystkim maksymalnie wykorzystać wybraną przestrzeń, nawet w niewielkich pomieszczeniach czy pokojach o niestandardowych wymiarach. Poza tym są wykonane zgodnie z potrzebami klientów, co zapewnia im wysoką funkcjonalność – tłumaczy przedstawiciel salonu wyposażenia wnętrz Mikołowska 51. To rozwiązanie polecane jest również, kiedy chce się mieć możliwość doboru stylistyki, a także dopasowania mebli do wystroju całego pomieszczenia. Dodatkowa zaleta polega na tym, że takie wyposażenie wykonywane jest w sposób trwały oraz dokładny w przeciwieństwie do marketowych mebli, które często są produkowane masowo i bez większej dbałości. W przypadku mebli na wymiar podchodzi się do każdego klienta indywidualnie.

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie do każdego domu. Należy pamiętać, że nie muszą się one znajdować w całym domu, ale warto skorzystać w ich przypadku tam, gdzie jak najlepiej chce się zaaranżować przestrzeń.

śr. ocena 0 / głosów 0