Najwyższa jakość produktów klejących firmy 3M 

Nie ulega wątpliwości, że wszelkiego rodzaju taśmy i kleje, które muszą zapewniać bardzo trwałe oraz szczelne i odporne na zanieczyszczenia spojenie, niezbędne są w wielu gałęziach gospodarki. Z tego powodu wybierając produkty klejące, warto zwrócić uwagę na producentów i stosowane przez nich nowoczesne technologie, które gwarantują otrzymanie produktów wysokiej jakości. Co warto wiedzieć o produktach klejących firmy 3M? Podpowiadamy.

Taśmy klejące

Dlaczego warto wybierać produkty firmy 3M?

Taśmy klejące 3M oraz kleje 3M ze względu na swoje właściwości działania, stosować można niemal w każdej dziedzinie przemysłu. W zależności od wybranego produktu i jego przeznaczenia, produkty klejące 3M przede wszystkim pozwalają szybko i na stałe połączyć ze sobą różne powierzchnie, nawet trudne do sklejenia materiały, takie jak tworzywa sztuczne. Co więcej, taśmy i kleje 3M z racji tego, że wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością i są w stanie spoić ze sobą powierzchnie o nieregularnych kształtach, w znacznym stopniu usprawniają pracę, a tym samym zwiększają wydajność konkretnego przedsiębiorstwa.

Produkty klejące 3M oprócz trwałego łączenia różnych powierzchni, uszczelniają także klejoną powierzchnię i chronią ją przed zanieczyszczeniami, pyłami lub innymi czynnikami z zewnątrz. Z kolei taśmy 3M charakteryzują się sprężystością i dużą wytrzymałością, a co więcej w porównaniu do tradycyjnych taśm, są odporne na ścieranie, zarysowania, wilgoć oraz warunki atmosferyczne – wyjaśnia przedstawiciel firmy Taśma w Krakowie, dostawca taśm i klejów przemysłowych.

Produkty klejące firmy 3M – jakie wybrać?

Produkty przeznaczone do klejenia to między innymi taśmy jednostronne oraz dwustronne. Taśmy jednostronne 3M występują w wersji wodoodpornych, znaczeniowych, antypoślizgowych oraz izolacyjnych, ale również dobrym wyborem będą taśmy aluminiowe oraz teflonowe, które charakteryzują się wysokim poziomem odporności chemicznej i termicznej. Natomiast taśmy dwustronne w zależności od rodzaju mogą być dobrane pod względem przeznaczenia, m.in. taśmy odporne na zmienne i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Z kolei taśmy 3M dwustronne w wersji cienkiej przeznaczone są do mocnych połączeń, które za pomocą bardzo cienkiej taśmy gwarantują nie tylko trwałe spojenie, ale również pozwalają zachować jak najcieńszy profil, tworząc przy tym efekt gładkiej i estetycznej powierzchni.

Często wybieranym produktem klejącym, zwłaszcza przez profesjonalistów są także kleje 3M w sprayu lub w butlach, które dzięki temu, że można przenosić w różne miejsca, dobrze sprawdzą się do prac wykonywanych w terenie. Kleje 3M w butlach zapewniają wydajne nakładanie natryskowe, a tym samym pokrywanie nawet rozległych powierzchni, co w dużym stopniu wpływa na wydajność pracy. W zależności od wybranego rodzaju kleje 3M znajdują zastosowanie zarówno do klejenia obić mebli tapicerowanych, do montażu wykładzin i dywanów, jak i do montowania paneli.

śr. ocena 0 / głosów 0