Narożnik jako uniwersalny mebel do salonu

Wielofunkcyjny, wygodny i elegancki – narożnik niejedną ma zaletę. Ten niezwykle popularny mebel wypoczynkowy prezentuje się wyjątkowo gustownie oraz pasuje do każdego pomieszczenia – zarówno małego, jak i obszernego. Pozwala zaoszczędzić dużo przestrzeni, ponadto można z nim eksperymentować, rozkładając go w przeróżny sposób. Pełni także funkcję łóżka. Dowiedz się więc, jak wykorzystać ten mebel i dopasować go do swojego mieszkania.

narożnik w salonie

Jakie są zalety narożników?

Salon to wizytówka Twojego mieszkania. Powinien być wyposażony w najlepsze meble, czyli eleganckie i najwygodniejsze. Idealne rozwiązanie to narożniki.

Jak pokazuje obserwacja rynku, zdecydowana większość Polaków stawia na narożniki w kształcie litery „L”. Te niezwykle popularne meble są chętnie wybierane zarówno przez młode małżeństwa, jak i duże rodziny. Są niezwykle uniwersalne. Większość z nich się rozkłada – dzięki temu pełnią nie tylko funkcję siedziska, ale również łóżka. Bywa to szczególnie przydatne, tym bardziej, jeśli pojawi się niespodziewany gość. W dodatku wiele z nich jest dostępnych w zestawie z pufem, więc zyskujesz jeszcze więcej miejsc do siedzenia.

Nie da się ukryć, że narożniki doskonale wkomponują się w każdą przestrzeń. Jeśli masz mniejsze pomieszczenie, na rynku znajdziesz zgrabne i kompaktowe kanapy rogowe, które można umieścić np. w kącie. Ponadto powiększają one optycznie salon, umożliwiając maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Wiele sklepów oferuje również możliwość samodzielnej konfiguracji kanapy narożnej. Dzięki temu tak dopasujesz mebel, aby odpowiednio zagospodarować każdy fragment pomieszczenia.

Przy większych salonach można jeszcze bardziej poeksperymentować. Coraz popularniejsze są narożniki w kształcie litery „U”. Bez problemu można umieszczać je w samym centrum pomieszczenia, oddzielając np. część wypoczynkową od jadalnej.

Poza tym sprawdzą się w każdej sytuacji. Spotkanie rodzinne, impreza ze znajomymi, a nawet randka – Wasz komfort będzie gwarantowany.

Jak wybrać narożnik?

Narożniki są niezwykle eleganckie i reprezentatywne. Na rynku znajduje się mnóstwo wzorów do wyboru. Jeśli chcesz znaleźć swój wymarzony mebel, nie zapomnij o tym, aby przede wszystkim kierować się jakością jego wykonania. Warto stawiać na produkty renomowanych producentów, takich jak RAMARO, który w asortymencie ma niezwykle modne narożniki, wykonane np. z ekoskóry.

Solidna konstrukcja jest najważniejsza, ponieważ taki mebel musi posłużyć Ci przez wiele lat. Jeśli więc chcesz postawić na wygodę, funkcjonalność i estetykę – wybierz narożnik sprawdzonego producenta.

śr. ocena 5 / głosów 1