Podstawa stolika. Gwarant stabilności mebla

Planując wyposażenie biura, hotelu, kawiarni bądź restauracji, trzeba zwracać szczególną uwagę na trwałość i wytrzymałość mebli. W przestrzeniach użytkowych, wykorzystywanych przez wiele osób, meble są wystawione na szczególnie intensywną eksploatację oraz przypadkowe uszkodzenia. Wybór solidnych sprzętów zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na użytkowanie ich przez bardzo długi czas.

Zakup dużej ilości stołów czy stolików wiąże się z większą inwestycją, dlatego na etapie wyboru mebli większość osób szuka oszczędności. Ograniczenie kosztów wyposażenia lokalu jest możliwe, nie powinno jednak sprowadzać się do zakupu mebli słabej jakości. Dobrą alternatywą jest wybór mebli modułowych od producenta, które są tańsze w zakupie, ale jednocześnie wyjątkowo solidne.

Podstawy stolików

Na początek przyjrzyjmy się klasycznym podstawom stolików kawowych. W niewielkich lokalach i w kawiarnianych ogródkach najlepiej sprawdzają się stoliki na jednej nodze. Meble o takiej konstrukcji ułatwiają codzienne sprzątanie sali restauracyjnej czy zewnętrznego patio, zajmują niewiele miejsca, umożliwiają szybką i sprawną reorganizację przestrzeni, a dodatkowo są po prostu wygodne. Jednak pojedynczy, centralny punkt podparcia blatu zwiększa ryzyko przechylenia lub wywrócenia stołu przy większym nacisku na jedną z krawędzi. Stąd potrzeba stosowania tutaj odpowiednich podstaw.

Podstawa stolika powinna być przede wszystkim dopasowana pod względem wagi, wysokości nogi i wymiarów dolnego talerza do wymiarów blatu. Podstawy i postumenty do stolików gastronomicznych powinny też być wykonane z materiałów wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie detergentów. Dlatego najlepiej w takich zastosowaniach sprawdzają się podstawy stalowe oraz żeliwne. W niektórych sytuacjach, zwłaszcza na nierównym podłożu, nieoceniona okaże się podstawa wyposażona w dodatkowe stopki, umożliwiające poziomowanie mebla.

Szeroki wybór takich podstaw stolików znajdziemy w ofercie producenta stelaży meblowych Miladesign. Katalog produktowy firmy obejmuje m.in. stalowe oraz żeliwne podstawy, które gwarantują nie tylko stabilność mebla, ale też wysoką estetykę. Klienci mogą wybierać spośród elementów chromowanych i malowanych proszkowo na różne kolory, dzięki czemu bez trudu wkomponują je w dowolne aranżacje.

Uchylne i składane podstawy stolików

Oddzielną kategorię stanowią podstawy umożliwiające składanie stolików, np. w celu ułatwienia transportu lub oszczędności miejsca w przestrzeni przechowywania. Takie meble przydadzą się w większości gastronomii i hoteli, gdzie ilość potrzebnych w danym momencie mebli jest związana bezpośrednio z aktualnym zainteresowaniem gości.

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne podstawy stolików bistro, w których kolumna utrzymująca blat podpiera się na trzech lub czterech nogach. Takie podstawy są lżejsze od opisywanych wyżej i zasadniczo przeznaczone są do zastosowań wewnątrz pomieszczeń. Ich olbrzymią zaletą – oprócz wyjątkowej stylistyki – jest niezawodny mechanizm składania blatu.

Możliwość składania blatu do pionu zapewniają również niektóre modele klasycznych podstaw, a także podstawy przeznaczone do stołów biurowych i konferencyjnych o większych powierzchniach powierzchni roboczych. Jeśli szukasz podobnych rozwiązań dla swojego biura lub lokalu, koniecznie zapoznaj się z ofertą producenta Miladesign.

śr. ocena 5 / głosów 1