Przewoźne suszarnie Agrimec i Mecmar do zboża i kukurydzy. Produkty warte uwagi

Zboża i kukurydza są bardzo wrażliwe – ze względu na wysoką wilgotność są podatne na rozwój pleśni. Dlatego, zanim zostaną wysypane na przyczepę lub do silosu, muszą zostać wysuszone. Proces ten znacznie ułatwiają przewoźne suszarnie Agrimec i Mecmar, które jednocześnie dbają o odpowiednie warunki suszenia, nie dopuszczając do pękania oraz spadku zdolności kiełkowania ziaren. Przyjrzyjmy się bliżej tym produktom i sprawdźmy, czy są warte uwagi.

Suszarnia do ziaren kukurydzy

Wydajna i ekonomiczna suszarnia Mecmar

Co wyróżnia przewoźne suszarnie Mecmar? Przede wszystkim marka: Mecmar jest jednym z największych producentów suszarni przewoźnych na świecie. Modele o pojemności od 10 do 102 m² i wydajności dobowej od 28 do 230 ton kukurydzy na dobę zapewniają szybką, wydajną i ekonomiczną pracę. Jednocześnie suszarnie są proste w obsłudze, pracują z niskim natężeniem hałasu, a wszystkie dźwignie i sprzęgła umieszczone są w jednym miejscu, dzięki czemu ustawianie suszarni z pozycji roboczej do transportowej może być wykonywane przez jedną osobę.

Całe ciepło wykorzystywane jest do suszenia: zewnętrzny płaszcz pieca jest zimny. Suszarnia Mecmar może być podłączona do zespołów grzewczych na paliwa stałe, węgiel, słomę lub pellet. Wszystkie blachy oraz sita znajdujące się wewnątrz zespołu grzewczego wykonane są ze stali Inox (nierdzewnej), dzięki czemu elementy suszarni nie ulegają korozji. Awaryjny wyłącznik prądu oraz centralny port smarowniczy zapewniają bezawaryjne, a jednocześnie bezpieczne suszenie zbóż oraz kukurydzy.

Wysoka wydajność przy niskim zużyciu energii: suszarnie Agrimec

Suszarnie Agrimec, podobnie jak przewoźne maszyny Mecmar, produkowane są we Włoszech, a w Polsce dostępne są w ofercie firmy Agripak. Wyróżnia je wysoka wydajność przy jednoczesnym niskim zużyciu energii: piec wykładany szamotem zapewnia dokładne i efektywne spalanie oleju lub gazu. Stała temperatura spalania na poziomie 1000 °C, ślimak centralny oraz mieszadło w dolnej części komory suszenia zapewniają równomierne suszenie ziarna w temperaturze przekraczającej 60 °C, dzięki czemu suszony materiał zachowuje wysoką jakość. Płomień palnika umieszczony z daleka od ziarna gwarantuje bezpieczną pracę i uniemożliwia zapalenie się suszonego zboża. Ustawienie palnika przed wentylatorem niesie ze sobą wiele korzyści: nie ma ryzyka, że ziarno będzie suszone zbyt gorącym powietrzem, podgrzane powietrze jest zasysane przez wentylator do komory wewnętrznej, dostęp do palnika jest łatwy i bezpieczny, a jednocześnie dzięki dokładnemu spalaniu zmniejsza się zużycie paliwa.

Zalety obydwu suszarni sprawiają, że są to produkty warte uwagi. Wysoka wydajność i precyzja, w połączeniu z możliwością suszenia we własnym gospodarstwie to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy, a także mniejsze straty zboża związane z wysoką wilgotnością lub nadmiernym wysuszeniem.

śr. ocena 0 / głosów 0