Ręczniki papierowe jako artykuły o uniwersalnym zastosowaniu

Powszechnie użytkowane ręczniki papierowe mają wiele praktycznych zastosowań, które warto wykorzystać w codziennym życiu. Do ich zalet należy m.in. to, że ułatwiają utrzymanie czystości gładkich powierzchni, doskonale wchłaniają rozlane płyny, a także pozwalają na szybkie i skuteczne osuszenie rąk. W jaki jeszcze sposób można korzystać z ręczników papierowych? Poznaj ich wszechstronne działanie.

ręczniki papierowe

Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie ręczniki papierowe?

Ręczniki papierowe dzielimy na te do domowego i przemysłowego zastosowania (dostępne w rolkach) oraz przystosowane do stosowania w dozownikach ręczników papierowych, które najczęściej stanowią wyposażenie toalet w budynkach użyteczności publicznej. Niezależnie jednak od rodzaju ręczniki papierowe mają wiele praktycznych zastosowań, o których często nie mamy pojęcia. Zastosowanie ręczników papierowych w domu oraz w firmie nie musi ograniczać się jedynie do czynności higienicznych, które obejmują osuszanie rąk. W przypadku dostępnych w rolkach ręczników papierowych, nazywanych także czyściwem papierowym, mamy do czynienia z produktem o uniwersalnym zastosowaniu, który pomaga w codziennym sprzątaniu i ułatwia utrzymanie czystości gładkich powierzchni np. szyb okiennych, luster i powierzchni lakierowanych na wysoki połysk. By tak się stało, wystarczy tylko wybrać dobry płyn czyszczący, a mocne ręczniki papierowe skutecznie zastąpią najlepszą ściereczkę do mycia i polerowania. Jest to możliwe, gdyż nie tylko nie pozostawiają na czyszczonych powierzchniach żadnych smug i zabrudzeń, ale także doskonale wchłaniają wilgoć i dodatkowo nie trzeba ich prać, co pozwala m.in. zaoszczędzić na detergentach do prania, jak również na wodzie, co czyni ręczniki bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

Jakie nietypowe sposoby zastosowania mają ręczniki papierowe?

Ręczniki papierowe znalazły wiele, dość nietypowych zastosowań. Doskonale nadają się m.in. do wstępnego osuszania przemoczonego obuwia – aby szybko usunąć nadmiar wilgoci, wystarczy zwinąć ręczniki papierowe i włożyć je do wnętrza butów.

Kolejnym, nietypowym zastosowaniem ręczników papierowych jest usuwanie wilgoci z przelanych roślin doniczkowych. W tym przypadku roślinę wraz z ziemią wyjmujemy z doniczki, a następnie dostosowany do jej wielkości pojemnik wykładamy ręcznikami papierowymi, na których delikatnie kładziemy roślinę, aby ręczniki mogły pochłonąć nadmiar wilgoci. Czynność można powtórzyć, a gdy ziemia osiągnie pożądaną wilgotność, ponownie wkładamy roślinę do doniczki – wyjaśnia ekspert z firmy Petrus Serwis.

Właściwości chłonne ręczników papierowych doceniają także kreatywni i dbający o zdrowie swoich pupili miłośnicy zwierząt, którzy stosują je jako zamiennik pylącej ściółki do klatek gryzoni oraz królików, a także kuwet szczeniąt. W tym przypadku ręcznik papierowy umożliwia szybkie sprzątnięcie zanieczyszczeń oraz gwarantuje bezpieczeństwo zwierząt, które mogą poważnie zachorować np. po zjedzeniu żwirku o właściwościach zbrylających.

śr. ocena 5 / głosów 1