W jaki sposób wybrać dostawcę drewna kompozytowego

Drewno kompozytowe jest najczęściej wykorzystywane do produkcji desek tarasowych. Jego największymi zaletami są trwałość oraz łatwa pielęgnacja. Wysokiej jakości deski kompozytowe zachowują swoje wartości użytkowe nawet przez 25 lat, dlatego warto kupować je wyłącznie od dobrych dostawców.

Zalety desek kompozytowych

Drewno kompozytowe powstaje z pyłu drzewnego i tworzywa sztucznego (PCV, polipropylenu lub twardego polipropylenu). Dzięki wysokiej zawartości drewna (40-60%), ma powierzchnie przypominającą w dotyku zwykłe drewno. „Kompozyt” jest jednak od drewna mocniejszy i odporny na wpływ warunków atmosferycznych, dzięki czemu nie gnije, nie butwieje, nie atakują go też grzyby i insekty. Deski kompozytowe nie wymagają więc corocznej konserwacji, malowania, olejowania ani żadnej impregnacji.

– Kompozyt to materiał, który może być nawet dwukrotnie droższy od naturalnego drewna, jest to jednak inwestycja, która szybko się zwraca. Ponieważ jest nie tylko trwalszy od naturalnego drewna, ale także odporny na mróz i odkształcenia. Nawierzchnia kompozytowa nie wymaga również konserwacji, poza regularnym myciem. Dzięki temu oszczędzamy nawet do 2000 zł rocznie na zakupie farb, impregnatów do drewna i koszcie  pomalowania tarasu – wyjaśnia pracownik firmy Global Biznes

Jak wybrać dobrego dostawcę desek kompozytowych

Deski kompozytowe powinny być trwałe, wytrzymałe i odporne na ścieranie, dlatego dobrzy dostawcy oferują na swoje produkty gwarancję. Dzięki niej mamy pewność, że nie będziemy musieli kłaść nowej podłogi na tarasie nawet przez najbliższych 25 lat. Dodatkowo, właściwości desek w zakresie bezpieczeństwa użytkowania powinny być potwierdzone odpowiednimi atestami i certyfikatami.

Ważne jest także, żeby dostawca oferował produkt, który ma jednolity kolor i dobrze imituje prawdziwe drewno, dzięki temu podłoga będzie wyglądać naturalnie. Jeżeli cenimy sobie ekologię, warto poszukać dostawcy, który posiada deski kompozytowe podlegające 100% recyklingowi. Dla osób, które chcą zaoszczędzić na montażu, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup desek, które montuje się w łatwy sposób za pomocą klipsów.